• Головна
  • Астрономічні пристрасті в Тернополі: план для підприємців
08:43, 16 червня 2011 р.

Астрономічні пристрасті в Тернополі: план для підприємців

Окрайчик місяця в тернопільському небі

Вчора сотні тернополян на вулицях міста спостерігали цікаве і широко проанонсоване явище - повне місячне затемнення. Здебільшого нічним небом цікавилася молодь, та це й не дивно - у цей час юнаки та дівчата поверталися з прогулянок і побачень, а більшість солідних трнополян вже відпочивала, готуючись до нового трудового дня.

Тернопіль зустрів затемнення у звичаному "нічному" режимі. Ніякого особливого ажіотажу, натовпів чи, Боже борони, паніки - за графіком їздили маршрутки, працювли кав'ярні, хтось поспішав додому, хтось із запізненням завершував надлишки денних справ.
Про затемнення тернополяни знали, проте ніяк особливо не демонстрували свого враження побаченим. Поодинокі пари дивилися на небо, зграйка велосипедистів обговорювали, чи варто чекати аж до півночі, студентки, мимохідь "зафіксувавши" астрономічну подію в дівочій пам'яті, поспішили готуватися до іспиту.
У спальних районах окремі громдяни де-не-де повиходили на вулицю з дітьми - спеціально, щоб помилуватися зникненням місяця, але таких ентузіастів було не дуже багато.

Юля, студентка:
- Ні, ми не спціально прийшли подивитися затемнення, хоча й знали. Ми про нього трохи забули, але поверталися додому і згадали, бо бачили, що чоловік щось синові показував на небі. Так, це цікаве явище, але не думаю, що аж таке надзвичайне. У всякому випадку на моє життя воно ніяк не вплине.

Микола, водій:
- Он воно, затемнення! Перше місяць був величезний, але його доволі швидко закрила тінь. Цікаво подивитися. Але на мене то не впливає. Треба ж розуміти, що це лише тінь, природне явище, воно ніяк не вплине, приміром, на мене. Бо як має вплинути?

Володимир Михайлович:
- О, то цікаво подивитися! Я якраз вийшов для того, ще й онучці хочу показати. Бо мені колись в дитинстві показував таке мій вуйко, він був в школі вчителем і зібрав тоді нас в полі. Але от якби оптику, якийсь телескоп чи що... Тоді було б ще цікавіше!

Андрій, школяр:
- О, я спеціально вийшов з хлопцями на площу, бо біля нашого дому дерева і ліхтарі, то погано видно. А тут все, як в інтернеті - чітко видно. Нам сподбалося. Але чекати до кінця не будемо, бо тепер вже не цікаво, просто тінь буде зникати, і місяць знуву стане круглим.

Ольга:
- А мені цікаво, дійсно, чому таке явище як затемнення не використали бізнесмени? Могли б визначити спеціальні майднчики, поставити там крісла, телескопи чи що, відвезти людей заздалегідь, пропонувати людям невеличку просвітницьку лекцію, біноклі, напої. Це було б чудово. Тоді ми б не дивилися поміж дерев і будинків, а спостерігали, і це була б згадка на все життя. Але цього року багато затемнень, то і підприємцям таке було би вигідне.

Марія:
- Точно! А ще робили би якісну нічну зйомку, продавали фото "Я на фоні затемнення", сувеніри, календрики затемнень на майбутнє, жартівливі пророцтва...

Астрономічні пристрасті в Тернополі: план для підприємців, фото-1

Все відбувється ТАМ!

Астрономічні пристрасті в Тернополі: план для підприємців, фото-2

Окрайчик місяця в тернопільському небі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...