Тернопільські лікарі готові допомогти лейтенанту, якому після бою з терористами ампутували кисті двох рук

Щодня з передової одна за одною надходять тривожні новини про загиблих та поранених на Сході військових. Родини перших трагічно оплакують своїх Героїв, а поранених – сподіваються на швидше їх одужання.

Саме цим молодим, як правило, військовим та добровольцям більша частина держави завдячує сьогодні своєю безпекою. А вони відстоюють її ціною власного життя та здоров’я. Офіційно Міністерство оборони говорить про майже 400 загиблих та понад 1200 поранених військових. Одним з останніх є старший лейтенант Олег Березовський. Сьогодні молодий хлопець перебуває у військовому госпіталі. Під час військової операції він втратив кисті рук, але фахівці стверджують, що у хлопця є надія на повноцінне життя.

Влучили з гранатомета

Того трагічного дня, 3 липня, зведений підрозділ із двох загонів спеціального призначення управлінь Центрального (м. Олександрія) та Західного (м. Івано-Франківськ) територіальних об’єднань Національної гвардії України вів бойові дії за звільнення околиць Слов’янська від бойовиків.  Двома пострілами з гранатомета терористи влучили у БТР. Через вибухи вийшов з ладу кулемет бронемашини. Командир екіпажу, старший лейтенант Олег Березовський, почав вести вогонь по терористах зі стрілецької зброї через бійниці. Ще один постріл з гранатомета влучив у автомат. Вибухом йому тяжко поранило та відірвало пальці на руках.

Будучи тяжко пораненим, командир екіпажу не переставав віддавати команди та керувати наданням медичної допомоги іншим пораненим членам екіпажу. Завдяки його рішучим діям, швидкому реагуванню на зміну оперативної обстановки та самопожертві екіпаж виконав поставлену бойову задачу без втрат. Однак старший лейтенант Олег Березовський був тяжко поранений і потребує допомоги, пише "Номер один".

Відразу після бою хлопця було направлено до військово-медичного клінічного центру північного регіону (м. Харків), де він переніс декілька тяжких операцій. Внаслідок отриманих поранень йому було ампутовано кисті рук. Також він має осколочні поранення ока та інших частин тіла, тяжке пошкодження органів слуху. Зараз перебуває у головному військовому клінічному госпіталі (м. Київ), де його постійно оперують.

У перші хвилини після тяжкої операції Олег спитав, чи знищили бетонний завод у Миколаївці (завод через своє розташування та міцну будову був одним з найбільш проблемних позицій сепаратистів і без його знищення звільнення Слов’янська було не можливе).

Олегу Березовському всього 24 роки. Він спортсмен, розумний та сміливий офіцер, добрий і надійний товариш, розповідають друзі. Він ніколи не виділяє себе серед своїх підлеглих. Середньовічний вислів, яким характеризували талановитих командирів та лідерів, - «перший серед рівних» - найбільш точно передає характер Олега як командира. До нього ніколи не звертаються на «Ви», але він має незаперечний авторитет та повагу серед своїх підлеглих. Сьогодні військовий – на лікарняному ліжку, але не падає духом.

Героїчна і водночас трагічна історія Олега Березовського одразу облетіла соціальні мережі та інтернет-видання. Вразила не тільки висотою подвигу, а й великою силою духу хлопця. Вона не залишила байдужим жодного українця, в тому числі й наше видання. Ми не могли стояти осторонь проблеми і спробували з’ясувати, як можна допомогти хлопцеві, який у розквіті сил, дбаючи про безпеку кожного з нас, залишився безпорадним.

Використовують сучасні технології

Шанс повернути Олега до повноцінного життя є, каже в.о. директора Тернопільського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Богдан Паласюк. Сучасні технології дозволяють створити протези, які не тільки відновлять основні функції організму, а й дадуть можливість вести активний спосіб життя. ТКЕПОП - одне з кращих підприємств країни з виготовлення протезів та ортезів для верхніх та нижніх кінцівок. Сюди за допомогою звертаються пацієнти з різних куточків країни. Саме на такі структури держава покладає надії щодо протезування учасників бойових дій на Сході. За офіційними даними Міністерства оборони, на сьогодні протезування потребують 14 військових. Більшість з них – молоді, сильні тілом та духом хлопці, тому потрібно докласти максимум зусиль для повернення цвіту нації до повноцінного життя. Ресурс для цього є. Допомагати учасникам АТО готові і в Тернополі.

- Варто пояснити, що протези – це конструкції, які заміняють ампутовану кінцівку, а ортези – це ортопедичні технічні допоміжні і лікувальні засоби. Вони служать для відновлення або заміщення порушених чи втрачених функцій опорно-рухового апарата людини. Ортези застосовуються для заміни або підтримки біомеханічних функцій, - каже Богдан Паласюк.

За словами керівника підприємства, у випадку з АТО поранені потребуватимуть у першу чергу ортезів. Іншими словами, це механізми, які допомагають відновити функції кінцівок, наприклад, якщо рука чи нога не згинається або ж, навпаки, – не розгинається.

Найчастіше на підприємство звертаються пацієнти щодо протезування  нижніх кінцівок, каже пан Паласюк. Зокрема це протези стегна, гомілки. На верхні кінцівки - рідше.

- Протези виготовляємо як з імпортних комплектувальних частин і матеріалів, так і з вітчизняних. У нас виготовлення таких виробів здійснюється в основному за німецькою технологією «ОТТО ВОСК». Це досить відома фірма, яка працює на світовому ринку протезування. Їхні технології використовуються на підприємствах України, які виготовляють протезно-ортопедичні вироби і, зокрема, на нашому підприємстві також. Функціональність протеза залежить від фізичного стану пацієнта, його активності, способу життя, роду занять, інших супутніх захворювань, - каже Богдан Паласюк.

Крім того, підприємство спеціалізується на виробництві шин та шарнірів. За розробками галузевого УкрНДІ протезування запроваджено серійний випуск, номенклатурний ряд яких становить 60 видів.  Згадані шини і шарніри є аналогами світових зразків, які в Україні виготовляються лише на тернопільському підприємстві.

Ідеальним варіантом для військових, які зазнали ампутації, сьогодні є нейропротези. Це протези, які імплантуються в тіло людини і контактують з нервовими закінченнями. На жаль, в Україні поки таких не виготовляють, лише в Європі, і вартість їх дуже висока. До того ж, цією ділянкою роботи займаються виключно нейрохірурги.

Головне - не падати духом

Втім Богдан Паласюк наголошує, що протези вітчизняного виробництва нічим не відрізняються за якістю від імпортних і є оптимальним варіантом для пацієнтів. Керівник каже, що за його практики ще не було випадків, коли людині не можна було б встановити протез, однак інше питання – адаптація. Вона, в першу чергу, залежить від психологічного стану людини і її готовності поставити себе на ноги. Саме тому на базі підприємства діє відділення реабілітації. Тут у перші дні після встановлення протеза пацієнти звикають до механізму, відновлюють функції тощо.

- Умовно кажучи, адаптація людини до протеза на 80% залежить від її психологічного стану, від того, налаштована вона знову ходити чи ні. Якщо пацієнт зациклюється на проблемі, не має відповідної підтримки, призвичаїтись до нових умов буде важко. У стаціонарі пацієнти можуть побачити, як люди з такими ж проблемами починають активно рухатися, самостійно обслуговувати себе, тоді у них з’являється стимул. Єдине, що хотілось би, аби в стаціонарі у нас працювали ще й психологи, - каже Богдан Паласюк.

Також адаптація залежить від того, чи готова кукса до протезування. Хірурги повинні забрати зайві м’які тканини. Також потрібно, аби виразки та подразнення на шкірному покриві добре загоїлися. Виходить, з кожним пацієнтом потрібно працювати індивідуально, враховувати особливості, спосіб життя та побажання.

- Наразі безпосередньо до нас  звернення щодо протезування учасників АТО ще не надходили, проте ми чекаємо і готові їм допомагати. Знаю, що в інших областях такі звернення вже є. Для таких пацієнтів виготовлятимемо протези безкоштовно, таке рішення прийнято на державному рівні. Річ у тім, що у липні ВР прийняла закон, яким учасникам АТО надано статус учасників бойових дій. Згодом їм присвоюється група інвалідності, а на підставі цього вони можуть звертатися за направленням до управління соціального захисту і претендувати на безкоштовне протезування. Зазвичай звертаються саме такі клієнти, як виняток можуть бути  і ті, хто ще не встиг оформити групу інвалідності.  Якщо ж протез виготовляти за власні кошти, то він досить дорого вартує.  Залежно від виду виробу, конструкції, комплектувальних частин, матеріалу, технології виготовлення тощо,  вартість може бути різною - від 4 до 60 тис. грн. Згідно з чинним законодавством, такі вироби виготовляються до 20 робочих днів, - підкреслює Багдан Паласюк.

Випадок Олега Березовського – не безнадійний, наголошує спеціаліст. Хлопцеві потрібно дочекатися, поки закінчиться курс лікування, і звернутися у центр протезування. Тут зроблять мірки, розроблять протез і розпочнуть реабілітацію.

- У нас був пацієнт без верхніх кінцівок. Сьогодні він живе поблизу Тернополя, має господарство і самостійно себе обслуговує. У комплекті до протезів верхніх кінцівок можна додати змінні насадки, такі як ніж, молоточок, виделка, ложка, викрутка тощо. Кожному нашому пацієнту ми надаємо інструкцію з користування протезом. Протези нижніх кінцівок легко одягаються та знімаються. Гільза протеза, яка одягається на куксу, фіксується не безпосередньо на шкіру, а на бавовняний або шерстяний чохол. Загалом пацієнти отримують на рік шість таких чохлів, каже пан Паласюк.

Варто зазначити, що первинні протези видаються на термін до 1-го року. Для інвалідів, у яких ампутовані дві кінцівки, протези виготовляються щорічно. Постійні - видаються на 3 роки. Ортези видаються в залежності від виду - на один, два або  три роки.

- Хочу наголосити, що направлення з управління соціального захисту дійсне на всій території України. Тому ми обслуговуємо людей не лише з Тернопільської області, а й з інших регіонів  країни. Щорічно до нас звертається від 4 до 6 тисяч осіб за виготовленням як протезів, так і ортезів, ортопедичного взуття тощо. Цього року нашому підприємству  виділено на виготовлення протезно-ортопедичних виробів  4 мільйони 750 тисяч гривень, – зазначає Богдан Паласюк.

Фахівець наголошує, що на підприємстві роблять усе можливе, щоб повернути пацієнтів до повноцінного життя. А кожен крок уперед своїх клієнтів сприймають, як особисту перемогу.

ДОВІДКА

Усі небайдужі, кого зворушила історія молодого військового, можуть підтримати його як морально, так і фінансово. Молодий чоловік сподівається, що у нього з’явиться можливість отримати найсучасніші нейропротези, які виготовляють тільки у Європі. Друзі Олега Березовського просять не залишатися осторонь і допомогти хлопцеві.

Кошти можна перерахувати на карту «Приват Банку»

У гривні:

Номер рахунку: 29244825509100

МФО: 305299

ЄДРПОУ: 14360570

Номер картки: 5168 7572 2362 5452». Отримувач: Березовський Олег Володимирович.

В доларах США:

PRIVATBANK, SWIFT CODE: PBANUA2X

Банк-корреспондент: JP MORGAN CHASE BANK, SWIFT CODE: CHASUS33

Номер рахунку: 0011000080

Получатель: Berezovskij Oleg

В євро: PRIVATBANK, SWIFT CODE: PBANUA2X

Банк-корреспондент: Commerzbank AG, SWIFT CODE: COBADEFF

Номер рахунку: acc № 400 886700401 Отримувач: Berezovskij Oleg

Тернопіль лікарі вибух в зоні АТО ампутували кисті двох рук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
ТОВ "Агрополіс" заборонили обробляти поля на Тернопільщині до завершення розслідування інциденту з масовим отруєнням селян. Як інформує офіційний сайт Держпродспоживслужби, наказом начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця створена робоча група, яка приступила до позапланової перевірки. Відповідні повідомлення направлені до правоохоронних органів. Також Василь Хомінець своїм розпорядженням призупинив проведення агротехнічни...
Суспільство
У Тернополі під час засідання тарифної комісії місцеві перевізники краю заявили про те, що тарифи, які діють сьогодні на послугу з вивезення побутових відходів, є збитковими. Таку ситуацію, за їх словами, спричинила необхідність підвищення заробітної плати, суттєве зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, коліс та запасних частин до спецавтомобілів. Як повідомляє "Медіатор", представники підприємств–перевізників озвучили тарифній комісії свої розр...
Кримінал
22 вересня на хуторі Лиса, що в Підгаєцькому районі, двох жінок, 60-річну пенсіонерку та її 26-річну доньку, родичі знайшли мертвими у власному помешкані зі слідами насильницької смерті. Вдома знаходився семирічний хлопчик, син молодшої з убитих. Як виявилося, смерть рідних відбулася на його очах. У скоєні злочину поліцейські обґрунтовано підозрювали раніше судимого 31-річного мешканця сусіднього села Вербів – Ігоря Олійника, який в минулому мав стосунки з...
Кримінал
Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами інкримінують працівники Бережанського відділу поліції жителю райцентру.  У ході проведення профілактичних заходів загальнодержавного рівня під умовною назвою «Зброя та вибухівка» працівники поліції задокументували факт правопорушення місцевим мешканцем. Про це повідомляє відділ комунікації поліції в області. Як розповів краянин, під час риболовлі  на місцевому озері на березі водо...
Спорт
21-23 вересня у Греції (в Олімпії) відбувся міжнародний турнір з греко-римської боротьби, в яких тернопільські борці показали найкращі результати. Як повідомляють "Тернополяни", в турнірі взяло учaсть 240 найсильніших спортсменів із Греції тa збірних комaнд Укрaїни, Угорщини, Сербії, Хорвaтії, Швеції, Румунії, Молдови. Протягом трьох днів хлопці боролися нa килимі у вікових групaх 2003-2004, 2006-2007 років. Дaли фору сильнішим міжнaродним борцям тернопіль...
Новини компаній
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Новини компаній
Вже зовсім скоро, 7 жовтня, всі вчителі країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати оригінальний подарунок вчителю, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше і яскравіше. Одні з кращих й оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумна парасолька і дерев'яний годинник. Вони корисні, зручні, функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і буд...
Суспільство
З 12 по 14 вересня в офісі Союзу церков ЄХБ в Ірпені (Київська область) обговорювали на осінній сесії для служителів з організації нових церков християн-баптистів України, як долати міжкультурні труднощі та перешкоди. Як повідомляє "Релігійно-інформаційна служба України", представники міжнародної місіонерської організації "Кемпус Крусейд фор Крайст" (Campus Crusade for Christ) висвітлили концепцію різних методів євангелізації.  Безпосередній учасник цих на...
Кримінал
Тіла 60-річної Надії, матері чотирьох дітей, та її 26-річної доньки Галини зі слідами насильницької смерті виявили у їхньому власному будинку в селі Лиса, що на Підгаєччині. Трагедія сталася в ніч з 22 на 23 вересня. І односельчани припускають, що розправа над двома жінками відбувалась на очах у 7-річного Богданчика. Онука і сина убитих. Принаймні він в момент, коли виявили тіла, був вдома. Як інформує "20 хвилин", у подвійному вбивстві підозрюється 31-рі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!