Як тернополяни можуть зекономити на шкільному приладді?

Не встигли школярі натішитися канікулами, як у двері стукає новий навчальний рік. Щоб зібрати дитину до школи, батькам вже традиційно доводиться витрачати кругленьку суму.

А якщо у сім’ї є кілька школярів, на навчальне «обмундирування» дітей доводиться відкладати гроші заздалегідь. «Номер один» підрахувала, скільки грошей цьогоріч доведеться витратити тернополянам, щоб зібрати учнів до альма-матер.

1 вересня – для когось зі школярів довгожданне свято, для когось – початок шкільного ходіння по муках. Для батьків же наближення вересневої пори сигналізує про видатки із сімейного бюджету.

Школяреві треба купити багато потрібних для навчання речей. Найперше - це портфель з усім його начинням. Ранці у Тернополі прикро дивують цінами, не поступаючись за вартістю шкіряним модельним сумочкам. На якості цього шкільного атрибута економити не радять, особливо, якщо мова йде про портфель для учнів молодших класів. Продавці радять купувати малечі ортопедичні ранці – щоб спинка сумки була твердою, з широкими лямками, які б не врізалися в плечі. Добре, якщо є можливість змінювати довжину лямок, вітається наявність на них  пом’якшувальних підкладок.  Досвід показує, що доречним буде вибрати портфель з матеріалу, який має водовідштовхувальну властивість, морозостійкий і легко чиститься. Адже винахідливість дітлахів щодо використання ранця не має меж: це і стільчик, і санки узимку, й імпровізована штанга футбольних воріт. Для безпеки дитини можна вибрати рюкзак зі світловідбивними елементами, які стануть у нагоді в сутінках.

Експерти порахували, що вага ранця українських школяриків може досягати 10 кг. Це не дивно, бо підручники зазвичай у твердих палітурках, з собою доводиться брати часом і спортивну форму, і змінне взуття, і пайок. Така вага шкодить  опорно-руховому апарату, судинам дитини. Тож сам портфель має бути не надто важким: рекомендована вага для нього - 500-700 г. За більш-менш якісний ранець тернополянам доведеться віддати 300-400 гривень. Досягають ціни на портфелі і позначки понад тисячу гривень.

Начинити шкільну сумку потрібно різноманітним канцелярським приладдям. На першу пору школяреві потрібно купити мінімум 10 зошитів у лінійку (косу лінійку) та 10 - у клітинку. Зошити на 12 аркушів коштують 1, 25 – 3 грн. Грубі на 96 аркушів обійдуться у 5-16 грн. за один. Зошити-блокноти на пружинах чи з твердою обкладинкою набагато дорожчі. Обкладинки для зошитів вартують по 30-50 копійок. Ручки можна вибрати на будь-який смак – від  1, 50 грн. Для більшої зручності школярам можна купити ручки з гумовими поверхнями на тому місці, де дитина тримає пальчики, також такі, щоб «включалися» або з ковпачком. Бо малеча може ненароком «пописати» одяг, портфель, з ручки може витекти паста. Простий олівець коштує 1, 50 – 5 грн., вибираючи його, зверніть увагу на м’якість: вона позначається літерами «H» і «B».  Чим більша цифра стоїть біля «Н», наприклад 4 «Н», тим олівець писатиме твердіше, чим більша біля «В», тим він м’якший. Стандартний олівець має позначку «НВ». Для зручності користування можна вибирати олівці з гумкою. Кольорові олівці (12 шт.) коштуватимуть  15-60 грн., більш-менш якісні обійдуться у 24 грн. Ціна на фломастери нині приблизно така ж – 24 грн. Продовжуючи тему малювання, не забудьмо про фарби: акварель для юного художника коштуватиме 10 – 40 грн., пензлик - від 2 грн. Гумка для стирання вартує від 1, 50 до 5 грн. Ціна на її якість практично не впливає, тому можна обрати дешеву, добре, якщо вона складається  з двох частин: для стирання не тільки олівця, а й ручки. Виправити помилки допоможе коректор вартістю 5 - 9 грн. Лінійка вартує 2 – 15 грн., вибираючи її, зверніть увагу, чи чітко видно позначки.

Письмове приладдя зручно зберігати у пеналах, вибір яких дуже широкий: різна форма, матеріал, розміри, із зображеннями улюблених мультгероїв, автомобілів, однотонні… Коштує пенал 20-117 грн.

Учням молодших класів для уроків трудового навчання знадобиться кольоровий папір (3 – 20 грн.), картон (10 – 30 грн.), альбом для малювання (на 30 аркушів коштує 8-40 грн.). Для рукоділля докупляють і клей (маленький тюбик - від 3 грн.) та ножиці (від 5 грн.), пластилін (від 10 грн.). Для першачків батькам доводиться купувати і набори для лічби, вивчення літер, геометричних фігур тощо. І найголовніше для школяра – щоденник цього року коштує порівняно немало: від 13 і аж до 90 гривень. Старшокласникам радять купувати щоденники з додатковою корисною інформацією: формулами, таблицями, правилами правопису.

Щоб зекономити на шкільному приладді, можна робити закупки на гуртовнях, відвідувати шкільні ярмарки. Пам’ятайте, що привабливий зовнішній вигляд не є показником якості, тому навіть краще буде надто яскраві «китайські» шкільні атрибути замінити на продукти вітчизняного виробника. Купити дерев’яну лінійку, вітчизняний пластилін, фарби, якість яких контролюється українським виробником. Наприклад, нашкодити здоров’ю дитини може пластилін:  надто насичений колір підтверджує високий вміст «хімії», привабливі фруктові й квіткові запахи можуть спонукати малечу попробувати його на смак.

Із початком навчання у сімейній бухгалтерії виникають додаткові статті витрат: потрібно придбати контурні карти, атласи, посібники, зошити з друкованою основою, підручники, яких не вистачило дитині. Плюс збори на потреби класу, школи, потім - подарунки вчителям і так далі й далі. Варіантом економії може бути придбання атласів, посібників в учнів старших класів, які продадуть «вживані» речі за півціни.

В Україні деякі батьки вже експериментують із завантаженням текстів підручників на електронні книги і планшети. Законодавство (ст. 53 Конституції) гарантує доступ до всіх шкільних підручників, рекомендованих Міністерством освіти, в тому числі їх електронних версій. Отже, вільне завантаження шкільних підручників є законним.                           

Електронні версії можна знайти на багатьох сайтах, наприклад: http://schoolbooks.org.ua/, http://portfel.at.ua/, http://4book.org/uchebniki-ukraina.

Підручники подані у форматах DjVu і PDF, які читаються багатьма програмами на пристроях з операційною системою Android. Електронні підручники зменшать навантаження на спину школяра, але збільшать на очі – батькам слід це враховувати.

1 вересня змушує й оновити гардероб школяра. Штани, сорочки, сукні, які ще у минулому році були саме за розміром дітлахам, цього року можуть виявитися малими. Та й дитині хочеться прийти у школу в обновках. У деяких навчальних закладах обов’язковою є форма. Для дівчаток форма обійдеться починаючи від 300 гривень, для хлопчиків – дорожче. За стандартами шкільна форма має бути натуральна хоча б наполовину. Синтетика електризується, притягує пил, бактерії, не дає шкірі дихати. Для щоденного носіння вибирайте учневі одяг із натуральних тканин: бавовни, шерсті, віскози, льону. Ціна на такі вироби, звісно, вища. Колір форми залежить від того, який прийнято носити у конкретній школі. Якщо ж є можливість вибору, психологи рекомендують не купувати учням форми чорного кольору чи надто яскравих відтінків, які дратуватимуть дитину. Найбільш прийнятними називають зелений і бежевий кольори. Туфлі для дітей коштуватимуть від 250 гривень до 1000. Знову ж таки взуття краще брати шкіряне, зручне для щоденного носіння. Туфлі «на виріст» брати не слід. Якщо з одягом більшого розміру ще півбіди, то завелике взуття забезпечує не тільки дискомфортну ходу, а й проблеми зі стопою. Важливо, щоб підошва не ковзала по шкільних коридорах і  також не була зовсім пласкою. При не­ве­ли­ко­му підйомі п`яти ва­га тіла рівномірніше розподіляється по стопі, це позитивно впливає на поставу. Зверніть увагу і на те, чи має взуття супінатор. Для дівчаток краще обирати туфлі, які добре тримаються на нозі: із застібками, а також перевірити міцність декоративних елементів, щоб першого ж дня від туфельки не відлетіла декоративна квітка чи пряжка.

Для фізкультури учням знадобиться спортивний костюм (від 300 грн.) і кросівки або кеди (від 200 грн.). У підсумку на збори учня до школи доведеться витратити більше 2000 гривень.

Мати трьох дітей Марія Харевич ділиться секретами економії:

– Перед навчальним роком ми з іншими батьками збираємося і їдемо купувати все потрібне до школи, у тому числі одяг, у Хмельницький. Навіть враховуючи витрати на дорогу, це виходить дешевше. Щоб зібрати дитину до школи, витрачаю тисячу гривень. Якщо ж не їдемо, то купуємо зошити, письмове приладдя у магазинах гуртового продажу. Додаткові витрати йдуть, щоб докупити підручники, атласи, зошити для лабораторних і практичних робіт.

– Можна розподілити покупку шкільного приладдя на два-три місяці, щоб не купувати все одразу, або заздалегідь відкладати певну суму на ці потреби. Щоб наприкінці серпня не виявилося, що на школу не вистачає грошей, - каже пані Марія.

Те, що для батьків головний біль, для дітей стає ледь не святом: так приємно з батьками вибирати новий щоденник і зошити, які тобі до вподоби, почуватися вже зовсім дорослим, приміряючи шкільну форму. Тож не позбавляйте дітей приємних спогадів з дитинства: дозвольте учневі брати участь у передшкільному шопінгу.

ЦІКАВО ЗНАТИ

Наповнений портфель не має бути важчим від 10 відсотків маси тіла дитини. Згідно із санітарними нормами учнівська сумка має важити:  1-3 класи – 1,5-2 кг; 4-5 класи – 2-2,5 кг; 6-7 класи – 3 - 3,7 кг; 8-11 класи – 4-4,5 кг.

Тернопіль економити на шкільному приладді
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Про те, що під 3-м під'їздом на вул. 15 Квітня, 37 поліція та пожежні, а людей не випускають, журналістці "20 хвилин" написала мешканка будинку о 20.20 в суботу, 17 листопада.  - Приїхали пожежники і поліція, людей з під'їзду не випускають і не впускають, інформації не дають, - повідомила мешканка будинку пані Зоряна. - Сусіди спершу прийшли і казали, що треба виходити з будинку, а потім навпаки, казали, що не можна виходити.  О 20.35 мешканці повідомили,...
Суспільство
Для тернополян буде діяти Державна база, де розміщуватимуть всю інформацію про освітню галузь. Цією базою зможуть користуватися усі охочі, а також і юридичні особи, які працюють в галузі освіти. Пише Терен. На цьому веб-сайті можна буде прослідкувати весь прийом на навчання випускників до закладів освіти. База забезпечить безпечні сервери, на яких можна перевірити на достовірність документи про освіту, студентських або учнівських квитків. Також інформувати...
Суспільство
Будівлю колишнього дитячого садка на вул. Паркова, 12, передали в оренду Тернопільсько-Зборівській архіпархії УГКЦ у березні цього року з прописаною умовою, що там буде діяти дитячий навчальний заклад. Роботи із реконструкції наразі не розпочали, адже у будівлю доводиться практично відбудовувати заново. Роботи планували розпочати наприкінці весни цього року. У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви повідомляють, що лише...
Суспільство
У Тернопільському міському територіальному центрі (надання соціальних послуг) на базі відділення денного перебування функціонує безкоштовний пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації (інвалідних візків, ходунків, тощо). Пише Реально. Для отримання засобів медичної реабілітації потрібно такі документи: заява, договір (які заповнюються на місці), паспорт , інденфікаційний код (оргінал, копія) та оригінали особистих документів довіреної особи. Хто...
Політика
«Народний контроль» пропонує скоротити витрати на обслуговування влади та перекинути ці гроші на освіту та медицину. Про ініціативу розповів лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов під час зустрічі з колективом Бережанського агротехнічного інституту в межах робочого візиту на Тернопільщину. «Влада говорить про затягування поясів та зменшення витрат, але про себе забуває. У нас витрачаються мільярди гривень на обслуговування пре...
Кримінал
У Тернополі навдячний орендар поцупив із орендованого житла телевізор, вартістю 5200 грн. За скоєне чоловіку тепер доведеться посидіти у в’язниці, адже він — уже шість разів судимий і на волі спокусився не тільки на телевізор. Повідомляє Терноград. Крадіжка трапилась у лютому 2016 року у квартирі, яку чоловік винаймав на підставі усного договору оренди. Про це йдеться у вироку Тернопільського міськрайонного суду від 5 листопада. У суді обвинувачений свою в...
Суспільство
Урядову новинку запровадили лише з вересня, але вона вже зазнала змін. Була і критика з боку батьків. Зокрема, активно обговорювали вартість речей у пакунку малюка, та їхню якість. Журналісти Тернопіль1. Новини провели власний експеримент з бейбі-боксом.
Суспільство
Родина загиблого полковника СБУ Руслана Муляра отримала нове помешкання. Ключі від трикімнатної квартири у новозбудованій багатоповерхівці у Тернополі вручив його дружині та двом синам голова облдержадміністрації Степан Барна.  «На превеликий жаль, ми не можемо повернути вам чоловіка, а дітям батька, оскільки це за межами людських сил, – звернувся під час вручення ключів від квартири до дружини Руслана Муляра Степан Барна. – Але ми зробимо усе залежне від...
Пригоди
Пожежа на вулиці Стрімкій. Вогонь охопив двоповерховий будинок, його намагаються загасити працівники ДСНС.  Чи є на місці власники будівлі та чи постраждав хтось у пожежі – наразі невідомо. Деталі згодом.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!