• Головна
  • Що планують зробити з школами на Тернопільщині?
19:30, 22 серпня 2014 р.

Що планують зробити з школами на Тернопільщині?

В області є 847 денних загальноосвітніх навчальних закладів. 185 з них – мало укомплектовані. Є також 40 шкіл, у яких навчається менше 10 учнів. Утім, такі заклади освіти, де навчається дуже мало школярів, без згоди батьків та трудового колективу закривати не будуть. Про це зазначив голова ТОДА Олег Сиротюк.

- Законодавство чітко визначає, що так звана оптимізація може відбуватися лише за згоди територіальної громади, – говорить керівник області. – Ніяке закриття шкіл без згоди батьків і громади неможливе. У нас у цій частині дуже непроста ситуація. Ми маємо багато малокомплектних шкіл у сільській місцевості, в містах також є школи, де навчається менше дітей, ніж передбачено. Тому ми шукаємо різноманітні шляхи, яким чином ті площі ефективно використовувати, тому що обслуговування та енергоносії йдуть на весь навчальний заклад. Цього року жодного випадку без згоди громади оптимізації не буде. Але є питання зі шкільними автобусами та питання якості надання освіти в школах, де вчителів більше ніж учнів. Це питання вивчається, і ми маємо прийняти спільні рішення на перспективу про ефективне використання шкільних навчальних закладів з орієнтуванням на учня, адже ключове завдання в освіті – це не вчителі, і не енергоносії, а якість освіти. У цьому контексті йдуть роботи по об’єднанню, переведення учнів з одних закладів в інші, коли на це згоджуються батьки та трудовий колектив. Такі речі можуть відбуватися, і будуть відбуватися.

Не будуть цього року й відкривати в області нові школи. Так, директор департаменту освіти і науки ТОДА Любомир Крупа, переконаний, що це питання зараз не актуальне, пише зз. Натомість треба думати, як раціонально використати будівлі тих шкіл, які є.

- Тільки в Бучацькому районі, де проживає громада певного віросповідання, є багато дітей, і там стоїть питання в дошкільному закладі та побудові школи, – зазначив Любомир Крупа, – Щодо інших районів, то для держави вигідніше використати наявну базу, розробити оптимальні маршрути та закупити транспорт, щоб довозити дітей до шкіл.

Не йдеться наразі і про добудову шкіл. За словами Олега Сиротюка, у Кабмін з облдержадміністрації надіслали пропозиції для дофінансування будівництва шкільних та інших об’єктів на 37 мільйонів гривень. Але те, що ці кошти надійдуть в область на вищому рівні ще ніхто не підтвердив. Добудувати навчальні заклади необхідно в Теребовлянському, Монастирському та інших районах, але поки що фінансового ресурсу на це немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #школа
Останні новини
ТОП новини
У травні в Україні вдарить потужний мороз, навіть експерти налякані такою температурою: гроза і град сунуть на тлі шквалів
Малюк, якого мама на Великдень покинула напризволяще, вже має ім'я і прізвище
Мороз вдарить раптово прямо завтра, в Україні такого стрибка температури не чекали: в якій області рине дощ і злива?
"120 000 гривень втратила жінка, яка хотіла придбати авто для ЗСУ": поліцейські Тернопільщини встановлюють особу афериста
Оголошення
live comments feed...