• Головна
  • Водіям-порушникам працівники ДАІ показуватимуть «кіно на колесах»
19:29, 21 червня 2011 р.

Водіям-порушникам працівники ДАІ показуватимуть «кіно на колесах»

У спеціально обладнаному мікроавтобусі ДАІ водіям, які порушили правила дорожнього руху, показуватимуть пропагандистські відеоролики взамін на складання адмінпротоколу.

Такого виду нововведення працівники дорожньої автоінспекції пояснюють тим, що відеоролик та світлини з аварій можуть більше вплинути на психіку водія – порушника, ніж штраф, який би йому довелося сплатити.

Про таке оригінальне ноу-хау журналістам розповів старший інспектор Тернопільського обласного управління ДАІ Микола Лецкалюк. «Даний метод роботи ми називаємо «шокуючою пропагандою», тому що кадри, які демонструються у кінофільмі, дещо шокують . Звичайно, інспектори, після перегляду фільму оцінюють стан водія, адже є ряд подій, які дуже емоційно можуть вплинути на підсвідомість порушника. І я не думаю, що після перегляду цієї відеострічки, автолюбитель захоче надалі порушувати правила дорожнього руху, адже він бачить трагічні наслідки, які відбувають на наших дорогах».

Пропагандистські кінофільми та фотоальбоми були створені в департаменті ДАІ України. Подібний «автобус сумління» не є єдиним екземпляром. Таких «кінотеатрів на колесах» є декілька. Більше того, планується, щоб вони були в кожній області країни.

Для того, щоб стати відвідувачем такого «кінотеатру», купляти квиток в касі не потрібно. Достатньо здійснити обгін в недозволеному для цього місці, перевищити швидкість, чи банально їхати не пристебнутим. Якщо таке за вами числиться, інспектори ДАІ запросто проведуть вас до «зали перегляду». Від фільму не зможуть відмовитися й пішоходи, які перейшли дорогу в недозволеному місці.

Раніше на цьому мікроавтобусі їздили інспектори з оформлення ДТП. Тому транспортний засіб довелося додатково облаштовувати телевізором та адаптером для перегляду відео. Якщо ж водій відмовиться і не стане дивитися відеострічку, на нього чекатиме штраф за недотримання правил дорожнього руху. Однак, такі пропозиції надходитимуть тільки тим, хто не суттєво порушив. За злісне недотримання правил, як то водіння у нетверезому стані, - поблажок не буде.

«Мікроавтобус працює з минулої п’ятниці. Щодня в ньому буває близько 30 осіб. На даний час такий транспорт у нас один. В основному ми його стараємось використовувати в аварійно небезпечних ділянках. От сьогодні ми працюємо біля с. Озерна, де на даній ділянці дороги було скоїно ряд транспортних пригоди з фатальними наслідками», - зазначив Микола Лецкалюк.

Водій із с. Озерна пан Богдан, якого працівники ДАІ зупинили, щоб перевірити документи на автівку, а заодно й до салону автобуса запросили, аби застосувати метод «шокуючої пропаганди» задля профілактики, ділиться враженнями: «Від фільму аж «мурашки» по тілі. Побачене заставляє задуматись, як потрібно їздити по дорозі і чи варто сідати за кермо у нетверезому стані».

Водіям-порушникам працівники ДАІ показуватимуть «кіно на колесах», фото-1
Водіям-порушникам працівники ДАІ показуватимуть «кіно на колесах», фото-2

Коментарі

Оголошення
live comments feed...