• Головна
  • Лікарі та священники говоритимуть про евтаназію
10:44, 23 червня 2011 р.

Лікарі та священники говоритимуть про евтаназію

Обговорення, котре відбуватиметься в Музеї історії галицької медицини ім. Мар'яна Панчишина (Львів), буде присвячене серед іншого і проблемі "легкої смерті"... Саме в такому значенні було вперше вжито термін "евтаназія".

Евтаназія викликає резонансні дискусії в усьому світі. Разом з проблемами  застосування ембріональних стовбурових клітин, трансплантації органів та тканин, вживання гормональних оральних контрацептивів евтаназія належить до найактуальніших питань біоетики, які вже обговорювалися на Галичині (матеріали можна переглянути на сайті УЛТ).

Участь у науково-практичній конференції «Біоетичні аспекти паліативної допомоги» візьмуть викладачі, служителі церкви, лікарі, фахівці з охорони здоров'я тощо.

Невимовні муки невиліковно хворих і унікальна цінність людського життя - ось причини, які спонукають людей знову і знову повертатися до обговорення добровільного уходу з життя та шукати можливості полегшити стан таких хворих. Що може запропонувати сучасна медицина, чи доступна така допомога за умов кризи? Як відомо, традиційна церква виступає проти штучного вкорочення віку і не бачить для цього жодних виправдань.

Довідка
Евтана́зія — практика припинення лікарем життя людини, яка страждає невиліковним захворюванням, відчуває нестерпні страждання; евтаназія проводиться на задоволення прохання хворого в безболісній або мінімально болісній формі з метою припинення страждань.
Папа Іван Павло ІІ визначав евтаназію як дію або бездіяльність, що за своєю природою чи наміром виконавця спричиняє смерть з метою уникнути будь-якого страждання.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...