Мер Тернополя С.Надал: про особисте і наше місто. Продовження розмови

Продовження  розмови (початок - http://www.0352.com.ua/article/60934).

Чи купається мер Сергій Надал у Тернопільському озері, чому пишається рідним містом, як радить відповідати на хамство водіїв маршруток – про все це, а також про те, як молоді зараз реалізувати себе, міський голова розказав молодим журналістам учора, на «зустрічі без краваток».

-         Сергію Віталійовичу, розкажіть, як Ви почали заробляти гроші?

-         У 14 років я офіційно почав працювати на «Текстерно». А з 4 курсу - робота у податковій. З 2005 року працював на посаді начальника відділу ДПА в Тернопільській області, з 2007 - на посаді першого заступника голови ДПА в Тернопільській області. За Кілька місяців минулого року, коли я був начальником Старокостянтинівської ОДПІ на Хмельниччині, мав змогу порівняти менталітет українців з різних регіонів. Хмельничани інакші, але дуже прості люди. Мене попереджали, що Старокостянтинівка – це найзаполітизованіше місто. Я відповідав: «Шановні, після Тернополя – це ніщо».

-         Чому молоді тепер складно себе знайти, реалізувати?

-         Це проблема не лише теперішньої молоді. Я в 19 років прийшов на роботу у податкову. За 4 роки я вже очолив управління з 50 осіб. В той же час чимало з моїх колег до сьогодні залишаються на своїх тодішніх посадах. Багато залежить від бажання працювати. А крім того, у нас популярний «стереотип»: що то за батьки, що свою дитину до пенсії не протягнуть? Отож і такої наполегливості у пошуку роботи ми не спостерігаємо. На Тернопільщині взагалі «кадровий голод». Нам не вистачає кваліфікованих фахівців. А що така велика кількість університетів – так скільки студентів приходять на навчання просто за дипломом? А заробляти усі хочуть багато і одразу. Я вважаю, що проблем з вакансіями у нас немає.  Є низькі зарплати - тому, що більшість тернополян працюють у бюджетній сфері, а підприємництво, виробництво не розвивається.

-         Яким чином Ви збираєтеся виправити цю ситуацію?

-         Щоб вирішити цю ситуацію, ми чекаємо на інвесторів, які вже готові вкладати кошти у наші харчову, важку промисловість, туристичну галузь.

-         Мова йде про іноземних інвесторів?

-         Не обов’язково, і про українських теж, але з інших регіонів. Бо у нашій області, на жаль, немає серйозного бізнесу, звідки братися значному капіталу?.

-         Інвестори не бояться наших людей (мається на увазі безвідповідальності, ігнорування питань екології виробництва)?

-         Інвестори бояться не людей, а держави, яка їх неодноразово «кидала», в якій немає чітко визначених правил і мінливе законодавство.

-         А меру вистачає юридичних повноважень для того, щоб робити у місті зміни на краще?

-         Юридичних повноважень вистачає для здійснення задумів, і команда працює, адже у перші три місяці ми провели усі потрібні кадрові зміни. На заваді стають інші проблеми, але для мене важливо дотримуватися слова.

-    За що Ви любите наше місто? Яка улюблена місцина у Тернополі?

-    7-8 місяців тому я би з упевненістю назвав вам щось одне. А зараз – мінімум 20 причин. Я постійно зустрічаюся з іноземними делегаціями, розповідаю їм, яке чудове наше місто, яким я щиро пишаюся. Мені подобається наше озеро, старенькі вулиці, Театральний майдан.

-    Ви купалися коли-небудь у нашому озері? Чи плануєте відпочити на озері цього літа?

-    Так, купався. На друге питання відповім – думаю, так.

-     Гаразд, тоді зустрінемося на пляжі?

- За три тижні ви не впізнаєте нашого Дальнього пляжу. Наше озеро є чистим, як запевняють у санепідемстанції, однак існує проблема замуленості. І в області немає земснарядів – вони б не очистили озеро, тільки поглибили б його. Свій позитивний ефект за кілька років дало б зарибнення… Це проблема, яку треба вирішувати. Щодо Дальнього пляжу, то там зовсім скоро облаштують все для комфортного відпочинку: лежаки, бунгало з виходом до води, заклади харчування, спортивні майданчики, волейбольну площадку… 5 га землі зі сторони Білої передаємо для створення зони активного водного відпочинку, яка взимку працюватиме як льодовий центр.

-    То невже і дорогу до пляжу відремонтують?

-   Дорогу до пляжу вже полатали. Теперішні власники молодіжного комплексу «Орбіта» бажають переобладнати його під готель. Такий дозвіл міська рада видасть лише за умови, що буде відремонтована дорога.

-    А яка доля фонтану, що був на озері?

-    Фонтан «Спогад» належить компанії «Київстар». Ми ведемо переговори з передання його у власність міста. А щодо фонтану, який існував ще раніше, скажу: «все уже украдено до нас».

-     Які проекти планується реалізувати у Тернополі до ЄВРО-2012?

-   Є кілька інвестиційних проектів. По-перше, вся підтрибунна частина стадіону буде перетворена на торгові ятки, заклади харчування, магазини з сувенірами тощо – все, що потрібно туристам. У парку Шевченка буде споруджено комплекс для уболівальників із закладами відпочинку, кафе, встановлять великий екран для трансляції матчів.

-    З чим повинен асоціюватися Тернопіль в Україні?

-    Тернопіль – місто для сімейного відпочинку, з чотирма великими парками, озером, розважальними комплексами. Тернопіль - релігійний центр між Почаєвом та Зарваницею. Так, у нас є проблема – відсутність промисловості, але є й великий «+»: чисте повітря і гарна екологія, що приваблює гостей.

-     А де Ви самі любите відпочивати?

-     Я люблю Карпати. А донька і жінка – море. Доводиться якось миритися.

-     Поділіться з молоддю секретом, як успішно побудувати сімейне життя?

-   Я одружився в 19 років, а з дружиною познайомився у рік свого повноліття. Ми навчалися в комерційному вузі, доводилося платити за навчання. Півроку після весілля ми жили окремо від батьків, знімали квартиру. Тоді, щоб заробити кошти, я раз чи двічі на місяць їздив у Москву торгувати ковбасою-цигарками, і цих грошей якраз вистачало. Життя в такій критичній ситуації дозволило перевірити наші почуття. В сімейному житті я дам вам пораду: нікого в нього не впускайте. Не слухайте порад мамів-татів-свекрух-тещ, які завжди все знають краще. Не треба бути залежним від чиєїсь оцінки.

А от питання «У кого з відомих політиків сучасності чи минулого мер попрохав би поради у своїй професійній діяльності?» заставило Сергія Віталійовича замислитися. Міський голова назвав Бандеру, Шухевича, Черчілля, але сказав:

«У мене немає ні політичного кумира, ні наставника. З різних питань я раджуся з різними людьми»

-   А хто був ініціатором впровадження електронної системи голосування у міській раді?

-         Ініціатором став я, після кількох пеерших засідань, коли побачив, яким чином відбувається навіть не саме голосування, а підрахунок голосів. Коли було 48 голосів «за» із 45 присутніх депутатів! Гадаю, Тернопіль – це не рівень Потуторів. В Україні немає обласного центру, де б не було такої електронної системи голосування.

-     А які у Вас стосунки з Інтернетом?

-   Останнім часом я намагаюся не читати Інтернет-новин. Однак і у мене є сторінка на Фейсбуці. Думаю, із отриманням міжнародної сертифікації вся міська рада зробить великий крок в Інтернет, і всі її рішення, документацію можна буде отримати он-лайн.

-    Вам належить також ідея проведення конкурсу на кращий проект пам’ятника незалежності?Хіба не кращим пам’ятником могли б бути відремонтовані дороги, озеленені вулиці, охайні будинки, спортмайданчики у місті?

-    Ні, такий пам’ятник повинен бути, адже саме з Тернополя розпочався рух за створення незалежної України, і це найвизначніший день в її історії.

-      Як Ви його собі уявляєте?

-     Я не уявляю. Він повинен бути таким, щоб на нього приємно було дивитися, хотілося приходити до нього. А проектуванням нехай займаються митці, архітектори, скульптори. Кожен повинен робити свою справу, тоді буде порядок.

-       А як, по-вашому, потрібно боротися з корупцією?

-       Міська рада не має такої змоги, але слід виділити просторе приміщення, із прозорими стінами, де відкрито приймати звернення громадян, що б не треба було ходити по кабінетах. Взагалі, я вважаю, що потрібно максимально віддалити чиновника від людини. А якщо вступить у силу новий закон про боротьбу з корупцією, то ми повернемося до принципу «була б людина, а стаття на неї знайдеться». Бо за цим законом всі ви потенційно потрапляєте під покарання.

-      Що потрібно зробити, щоб подолати проблему культури, точніш безкультур’я водіїв маршруток?

-     У новому договорі з перевізниками ми вписали пункти, які регулюють правила поведінки для водіїв, їх зовнішній вигляд тощо. Якщо ж вам «пощастило» з хамовитим водієм, раджу говорити з ним його ж мовою. У місті працює громадський контроль за якістю перевезень. Ми хочемо влаштувати конкурс «Найпривітніший водій», і преміювати переможців.

Спортсменка Ліля Проць обговорила з мером проблеми розвитку фізичної культури у місті, а молодий тернополянин Богдан особливо турбувався питаннями церков, релігійних громад.
Сергій Віталійович детально охарактеризував ситуацію із самовільним захопленням землі се
ктою у парку Національного відродження:

«Всі чекають від мера рішучих дій. У тому числі й інші релігійні громади. Чому прихожани, які так протестують проти цієї забудови, самі не здійснять хід із хрестами? Вони хочуть, щоб цей об’єкт зніс міський голова, щоб потім казати «Надал руйнує церкви!»

Без відповіді не залишилося жодне запитання молодих журналістів. Мер міста пообіцяв, що вже скоро повідомить електронну адресу, на яку усі зможуть надсилати свої ідеї та проекти розвитку міста, критику і відгуки, побажання щодо роботи міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Сьогодні в Україні жертвами булінгу стають 8 з 10 дітей. У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає штрафи за булінг. І якщо раніше батьків ініціаторів і учасників цькувань штрафували лише на 51 гривню за неналежне виконання батьківських обов’язків, то тепер суму штрафів хочуть збільшити в рази.  І змінити формулювання правопорушення: н...
Суспільство
Два нових штами грипу циркулюватимуть цьогоріч в Україні. Медики застерігають, ця хвороба небезпечна своїми ускладеннями. Тож радять профілактично щепитись. Адже вакцинація – це єдиний спосіб вберегтись від захворювання. Поки інтенсивність захворювання на грип низька, час від нього щепитись. В Україну вже надійшо 350 тисяч доз вакцин для його профілактики. Медики запевняють, це єдиний спосіб урятуватись від хвороби, або ж перенести її без ускладнень, повід...
Спорт
Після десятого поєдинку сезону, у якому тернопільська «Нива» програла вінницькій, у відставку подав Віталій Шумський. Днями команді представили нового наставника Олександра Стахіва, який до цього був помічником головного тренера. Деталі у сюжеті Інтб.
Суспільство
Упродовж січня – серпня 2018 року чисельність населення на Тернопільщині зменшилася на 4189 осіб. Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, на 1 вересня 2018 року, становила 1048,1 тис. осіб, у тому числі в міських поселеннях – 472,9 тис. осіб та в сільській місцевості – 575,2 тис. осіб. Про це повдіомляють у Головному управлінні статистики області. Природний рух населення в січні – серпні 2018 року у порівнянні з відповідним періодом попереднь...
Суспільство
«Бейбі-бокси» від уряду, які вже встигли розкритикувати тернопільські матусі, не коштують 5000 гривень. Їх реальна вартість значно нижча. Про це під час прес-конференції розповів директор офісу UNOPS Андрій Буряковський. "Вдалось законтрактувати ці поставки за ціною 3 тисячі 377 гривень 80 копійок за одну коробку. В цю вартість входить, перш за все, сама коробка, її вміст, послуги по її пакуванню, пломбування і її транспортування до складу одержання", - за...
Суспільство
Реєстрацію шлюбу у Тернополі вже два місяці проводять у Палаці Культури “Березіль”. У соціальних мережах відгуки про нову локацію і позитивні і негативні.  В обласному управлінні юстиції наприкінці березня вперше офіційно заговорили, що місцевий Тернопільський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який працював у приміщенні на майдані Волі із 1965 року, виселяють. Виявилося, що власник приміщення – філія «Ощадбанку», виставила н...
Суспільство
Днями на товаристві з обмеженою відповідальністю «Спецавтоінвест» у селі Острів, Тернопільського району трапився нещасний випадок. Трагедія забрала життя 34-річного працівника виробництва. Наразі розслідування ще триває. Комісія обласного управління держапраці з’ясовує всі обставини та причини трагедії. Цьогоріч це вже десята смерть на робочому місці в нашій області, повідомляє Інтб
Суспільство
Студентські команди програмістів ТНТУ - найкращі в Україні. Вони перемогли у фіналі Всеукраїнської олімпіади з програмування ACM 2018, яка проходила 10 - 12 жовтня в місті Одеса. Команда студентів кафедри програмної інженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя TNTU_YeahBoi у складі Бармака Ігоря, Заяця Володимира, Заярного Миколи отримала диплом I ступеня, а команда TNTU_TNT у складі Борівця Богдана, Зашка Богдана, Прив...
Суспільство
З 1 січня 2019-го року на пенсію у 60 років зможуть вийти тільки ті, хто заробив не менше 26 років стажу. Іншим доведеться трудитися до 63 і навіть 65 років. З 2019 року всі, хто заробив менше 15 років стажу, не можуть претендувати на пенсію. Як повідомляють "Новини України сьогодні", 60-річні українці, які в наступному році матимуть лише 15 років стажу, зможуть вийти на заслужений відпочинок в 65 років. Ті, у кого від 16 до 25 років стажу – в 63 роки. Пос...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!