
15:00, 6 вересня 2014 р.
Гроші знецінюються: чому в Тернополі на продукти практично щодня міняють ціни?
200 гривень сьогодні і 200 гривень 10 років тому – це дві різні купюри. Портрет той самий, і дизайн приблизно такий же, а «вага» купюри - зовсім інша.
Десять років тому за 200 гривень можна було придбати ящик горілки на 20 пляшок, та ще й на закуску трішки залишалося. Сьогодні ж за ті самі гроші можна придбати лише п'ять пляшок по 0,5 л, причому уже без закуски. Ось так з'їдає наші гроші інфляція.
З настанням осені в Україні відбувається традиційне сезонне зростання цін. Проте цього року ціновий ріст розпочався значно швидше, ніж з настанням осені, до того ж значно швидшими темпами, пише 20 хвилин.
- За цінами просто не встигаєш, - нарікає тернополянка Оксана Томків. - Буває, що сьогодні одна ціна на продукти, а завтра - вже інша. А щодо деяких дорогих товарів, як-от меблі чи побутова техніка, - взагалі якийсь парадокс. Запитуєш ціну, а вони на калькуляторі рахують – переводять долар у гривні.
Основна причина цьогорічного зростання цін очевидна для усіх свідомих громадян. Наша держава і так економічно слабка, а війна на Сході тільки ускладнює ситуацію.
Різкі валютні коливання автоматично тягнуть за собою зростання вартості усіх імпортних товарів. А перший у списку найважливішого імпорту – бензин. Унаслідок зростання вартості пального зростають транспортні витрати, які закладені у ціні майже всіх товарів.
Відтак гроші знецінюються. Двісті гривень сьогодні і 10 років тому – це дві різні купюри. Зарплати за цей період, звісно ж, також зростали, однак за цінами вони не завжди встигають.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:24, 1 травня
12:00, 29 квітня
13:52, 23 квітня
12:11, 1 травня
41
live comments feed...