17:35, 24 червня 2011 р.

Герой-рятівник з Тернопілля

До межі, звідки вже не має вороття, залишалися лічені хвилини. Допоки інші свідки події викликали швидку, Петро Криса, витягнувши бездиханне тіло на берег, надавав постраждалому першу долікарську допомогу. За щасливим збігом обставин, він виявився не просто пересічним відпочивальником, а професіоналом-рятувальником, працівником Чортківського підрозділу МНС, котрий, як і інші фахівці рятувальної справи, здобув спеціальну підготовку та зумів надати кваліфіковану допомогу до приїзду медиків.

Мальовнича місцевість, мілкі ділянки річки Серет у літню спеку приваблюють до себе  людей, які щодня приїжджають, рятуючись від палючого сонця на затишних берегах. Відпочивають галасливими компаніями, сім’ями з дітьми, іноді приїздять поодинці.

У неділю, п’ятого червня, житель села Біла Чортківського району вирішив і собі прийти на річку. Необережно ставши на край крутого берега, оступився, з-під ніг у воду посипалась земля і слідом за нею впав у воду й чоловік. Далі в його пам’яті не залишилось подробиць того, як швидка течія підхопила і понесла його поміж берегів. Він втратив свідомість і прийшов до тями лише згодом, у лікарні, після отримання медичної допомоги.

На щастя, в той день неподалік на березі відпочивав із сім’єю односільчанин потерпілого. Він і помітив тіло, яке плило за течією. За всіма ознаками людина була без свідомості, про це свідчила практично повна відсутність будь-якого супротиву течії та синюшний колір обличчя, яке час від часу виринало над водою. Було зрозуміло, ще мить - і людину повністю поглинуть хвилі. На роздуми не залишалось часу. Потрібно було негайно вирушати на допомогу. Спочатку бігом по пояс у воді, потім вплав Петро наздоганяв тіло, що невпинно віддалялось, підхоплене стрімкою течією. Постраждалий був у непритомному стані, так як уже встиг добряче наковтатись води, що вже почала наповнювати його легені. І лише щасливий випадок та своєчасне втручання рятувальника зберегли йому життя.
За професіоналізм, вмілі та рішучі дії, завдяки яким було врятовано життя людини, старшого сержанта служби цивільного захисту Крису Петра Павловича, старшого пожежного 6-ї самостійної державної пожежної частини Чортківського районного відділу МНС України в Тернопільській області висувають на номінацію у Всеукраїнській акції «Герой-рятівник року», - повідомляє прес-служба ГУМНСУ в Тернопільській області.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...