• Головна
  • У Тернополі планують оподаткувати житлову площу
08:01, 25 червня 2011 р.

У Тернополі планують оподаткувати житлову площу

У Тернополі планується ввести податок на житлову площу як квартир, так і приватних будинків. Відповідне положення підготовлено на підставі ст. 12 і ст. 265 Податкового кодексу України і депутати розглянуть його на сесії міськради вже в липні.
Податок стягуватиметься раз на рік.
Передбачається, що для квартир, житлоплоща яких не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, житлоплоща яких не перевищує 500 кв. м, ставка податку становить 1% від розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м житлоплощі (зараз це 9,6 грн.).
Для квартир, житлоплоща яких перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, житлоплоща яких перевищує 500 кв. м, ставка податку становитиме 2,7% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м.
Передбачено пільги в оподаткуванні для житлової нерухомості великих площ: для квартири - на 120 кв. м, для житлового будинку - на 250 кв. м. (наприклад: площа квартири - 250 кв. м, за 120 кв. м податок не буде сплачуватися, за інших 130 кв. м податок становитиме 2,7% від розміру мінімальної зарплати).
Проте не все житло буде підлягати оподткуванню.
Об`єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальної громади, будівлі дитячих будинків сімейного типу, дачні будинки (але не більше одного такого об`єкта на одного платника податку), об`єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім`ям та прийомним сім`ям, в яких виховується троє і більше дітей (але не більше одного такого об`єкта на сім`ю) та гуртожитки обкладатися податком не будуть.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...