• Головна
  • Випускник тернопільського вишу, екс-міністр Б.Данилишин про наші зарплати
19:51, 27 червня 2011 р.

Випускник тернопільського вишу, екс-міністр Б.Данилишин про наші зарплати

Екс-міністр економіки  Богдан Данилишин вважає, що критичний показник рівня олігархізації економіки України перевищує 70%. Як повідомляє УНІАН, Б. Данилишин вважає, що такого немає у жодній цивілізованій країні світу. На його думку, за роки незалежності з України у чотири-п'ять разів більше вивезено коштів, ніж вкладено в неї різними шляхами.
За останні 15 років відбулося стрімке розшарування в минулому однорідного суспільства.

"Хибний шлях приватизації викликав формування власника, націленого на примноження багатства не внаслідок відтворювального виробничого процесу, а в результаті нових перерозподільних актів, у тому числі з джерел державного бюджету", — підкреслив Данилишин.

Нечисленна група привласнила значну частину суспільного багатства, а більшість змушена працювати за мізерну заробітну плату, яка не тільки не дозволяє придбати житло, автомобіль тощо, але і не забезпечує нормального відтворення робочої сили, а отже, не зацікавлює у результатах праці.

"Отже, поряд з неефективним власником став неефективним працівник", - резюмував він.

У той же час, заробітна плата не стала рівнем оцінки праці, а її продуктивність далека від існуючих потреб. Сформовані стереотипи поведінки власника і робітника, дуже далекі від потреб налаштування ефективного виробництва.

Це є однією з найбільш фундаментальних проблем організації економіки, яка вкрай важко піддається вирішенню, - констатував Данилишин.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...