Українка народила відразу четверо малюків. Це третій такий випадок за часи Незалежності держави

Такої подiї в Українi вже давно не було. За двадцять рокiв Незалежностi це лише третiй випадок одночасного народження чотирьох малюкiв. Справжньою матiр'ю-героїнею стала жителька села Жовтневого на Житомирщинi.

Тепер у 34-лiтньої Оксани Пригодницької аж шестеро дiтей, бо з пологового будинку додому її чекають ще двоє старшеньких.

"Нашi акушери готувалися прийняти трiйнят, на це вказували i результати ультразвукових дослiджень, - розповiдає "Експресу" головний лiкар Лугинської районної лiкарнi Вiктор Попов. - Їхньому здивуванню не було меж, коли услiд за трьома "прогнозованими" дiтьми на свiт з'явилося ще й четверте немовля".

Пологи були передчасними - перейми в Оксани почалися на тридцять другому тижнi вагiтностi. Проте кесарiв розтин медики не робили, малюки народилися природним способом.

"Трьох хлопчикiв та дiвчинку вагою вiд 1400 до 1600 грамiв разом iз матiр'ю одразу ж перевезли до обласної дитячої лiкарнi, - веде далi Вiктор Попов. - Нинi дiточок пiд'єднано до апарата штучної вентиляцiї легенiв, бо вони ще не можуть дихати самостiйно. У лiкарнi малюкiв виходжуватимуть доти, доки вони не наберуть вагу 2500 - 2600 грамiв".

34-рiчна Оксана Пригодницька, що разом iз чоловiком працює на мiсцевому торфобрикетному заводi, у рiдному селi тепер - справжня "зiрка". Серед людей тiльки й мови про її материнський подвиг.

Мiсцева влада вже пообiцяла родинi усiляке сприяння. "Пригодницькi живуть у трикiмнатнiй квартирi, очевидно, тепер їм цього житла  буде замало, - говорить голова районної ради Володимир Денисовець. - Тож нинi обговорюємо рiзнi варiанти розширення. Один iз них -- об'єднання двох двокiмнатних квартир. А мiсцевi пiдприємцi вже пообiцяли подарувати сiм'ї все необхiдне для дiток - вiд пiдгузок до пральної машини".

Тепер справа - за фахiвцями з реанiмацiйного вiддiлення обласної дитячої лiкарнi, пiд опiкою яких перебувають новонародженi.

"Наразi ще рано давати будь-якi прогнози, - зауважує завiдувачка вiддiлення Тетяна Килимник. - Адже ми маємо не лише зберегти малюкам життя, а й дати їм шанс на повноцiнний i здоровий розвиток. Ми, зi свого боку, робимо все можливе". А вся Україна молиться за матiр та її дiток...

Коментар:

Вiталiй Римаренко, завiдувач жiночої консультацiї клiнiки "Медиком":

- Репродуктивний потенцiал жiнки досi не повнiстю вивчений наукою. На нього впливають не лише екологiчнi фактори, а й якiсть харчування, наявнiсть соматичних патологiй (примiром, щитоподiбної залози, нирок), генетично закладений резерв.
Вiдомi, наприклад, такi своєрiднi рекорди, як пологи жiнки в 70-рiчному вiцi, народження однiєю жiнкою впродовж життя 20 дiтей.
Четверо дiток - важке випробування для жiночого органiзму. Потрiбно мати високий потенцiал фiзичного здоров'я, аби виносити стiлькох дiтей. Зрозумiло, що такi малята народжуються, як правило, ранiше термiну та з малою масою тiла. Але при належному доглядi вони дуже швидко набирають вагу i невдовзi вже нiчим не вiдрiзняються вiд ровесникiв-одинакiв. Ба бiльше: пiдростаючи, цi дiтки постiйно допомагають одне одному розвиватися. Адже увесь час перебувають разом, бавляться, вивчають одне одного й навколишнiй свiт, отримують першi навички комунiкацiї.

Цифри:


- В Українi, за статистикою, 100 жiнок народжують 146 дiтей. Тобто, мовою цифр - на одну жiнку припадає 1,5 дитини. У мiстi цей показник є трохи меншим (1,3), анiж у селi (1,7), - каже Антонiна Тарановська, керiвник Центру сiм'ї Державного iнституту розвитку сiм'ї та молодi.
Загалом у нашiй країнi нараховується 13,5 мiльйона сiмей. Iз них лише 6 вiдсоткiв становлять багатодiтнi родини (де виховують трьох i бiльше дiтей до 18 рокiв). Трьох дiтей виховують майже 300 тисяч родин, чотирьох - близько 64 тисяч, по п'ять або бiльше дiтей мають 34 тисячi сiмей. А 10 i бiльше дiтей виховують 1735 родин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У Тернополі невідомий чоловік збирає гроші у бабусь, які торгують овочами та молочними продуктами поблизу ЖД вокзалу. “Щойно стала свідком того, як цей мужчинка збирав мзду з жінок, які торгують біля залізничного вокзалу. Хто такий, звідки ця сума він, звичайно, не озвучив. Але зі слів продавчині такса – 30 грн/день. І в чиїй кишені осяде, хтозна… Там таких точок +/- 10. За грубим підрахунком 9000 грн/міс.” – написала в Фейсбуці Цвітана Гевко.
Суспільство
Відколи закрили Гаївський міст, інтенсивність руху на Об’їздій біля Чистилова збільшилась в десятки разів. Але там лише вузька дворядка - ні тротуарів, ні смуги гальмування… Мешканці бояться випускати з дому дітей. Люди оббивають пороги усіх інстанцій, натомість звідусіль отримують лише відписки. Мешканці Чистилова б’ють на сполох і вже звернулись до 20 хвилин за допомогою. Люди бояться за своє життя і життя своїх дітей, яких вже самих не випускають з дом...
Суспільство
Реформа в українській освіті безпосередньо може торкнутися викладачів пенсійного віку, і можливість залишитися в рідній школі буде далеко не у всіх... Яка доля очікує вчителів, які підійшли до пенсійного віку? Чи будуть молоді співробітники впливати на займані вакансії вчителями-пенсіонерами? Міністр Лілія Гриневич в інтерв’ю “Українській правді” пояснила, що такі педагоги будуть в обов’язковому порядку переведені на інші форми угоди з школою. “У проекті з...
Суспільство
Групи продовженого дня у школах Тернополя будуть безкоштовні. Відповідно, батьки, які вже перерахували гроші за надані освітні послуги, можуть їх повернути. Для цього необхідно подати заяву на ім’я керівника закладу про повернення коштів. У заяві обов’язково вказати реквізити банку (МФО та розрахунковий рахунок) заявника, на який повернути кошти. До заяви додати копію ідентифікаційного коду, квитанцію про оплату. Відповідно до поданих заяв бухгалтерія закл...
Суспільство
Про водія Renault, який заснув просто за кермом, у редакцію повідомила читачка Любов. Інцидент стався на вул. Хмельницького близько 16.30 21 вересня.  Пані Люба їхала у маршрутці № 22 і була очевидцем всього, що відбувалося на дорозі, пише 20 хвилин. - Я сиділа біля водія, тому все добре бачила. Перед нашою маршруткою ще з вул. Острозького до вул. Хмельницького дуже підозріло їхала легківка, - то зупинялася, то виляла дорогою. Водій маршрутки спершу подум...
Суспільство
З 23 до 25 вересня, у зв’язку з проведення Муніципального форуму Асоціації міст України, у центральній частині Тернополя буде частково обмежено рух автотранспорту. Зокрема, в’їзд на бульвар Шевченка (біля УД «Перемога») буде здійснюватися за перепустками.
Культура
«Цього року пісні «Вставай, Сонце» виповнюється 25 років. На ній виросло багато поколінь. А тому є ідея, відштовхуючись від цієї дати і зробити великий мистецький фестиваль», – розповів відомий співак та композитор, радник голови облдержадміністрації з питань культури Андрій Підлужний голові ОДА Степану Барні. Фестиваль буде спрямований на відкриття нових талантів. У Тернополі, як зауважив Андрій Підлужний, такого формату фестивалів не існує. А для цього у...
Суспільство
В тернопільських копів знову втрата. Звільнився патрульний, якого колеги характеризуть як ідеального офіцера. Що стало причиною звільнення і про деякі справи в реформованій нацполіції і новоостворенній патрульній розповів сам Костя Мороз в пості в соціальній мережі. "12.03.2016 – 13.09.2018р., рівно 2,5 роки – саме стільки тривала моя служба, як патрульного поліцейського. Щиро вдячний всім, із ким мав за честь служити протягом цього часу, а особливо, особо...
Суспільство
Нещодавно шоумен і гуморист Сергій Притула на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук написав пост про власну оцінку діяльності УПЦ МП і важливість Томосу для майбутнього України. Слова Сергія настільки образили представників Московського патріархату, що його служителі слів не добирали. Священник Denis Dunaev на своїй сторінці у Фейсбук так прокоментував пост Сергія: "Думал, что Сергей Притула – просто талантливый шоумен. Но и талантливый шоумен может ок...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!