• Головна
  • Сьогодні, 28 червня, День Конституції. Що ж це за свято і наскільки вагоме воно для тернопільської молоді?
17:00, 28 червня 2011 р.

Сьогодні, 28 червня, День Конституції. Що ж це за свято і наскільки вагоме воно для тернопільської молоді?

У червні 1996-го депутати Верховної Радиухвалили Конституцію. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня - загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів, - пише у «Вікіпедії».

Та як сприймати таке вагоме надбання державності, суверенності та демократичності, коли самі ж народні очільники, зачасту, нехтують тим, що написано в Конституції, передираючи все на власний лад.

Приміром, нардеп від компартії України Царьков заявив, що не вважає День Конституції святом, «оскільки Конституція вийшла бутафорська». «Усе, що робиться вночі, крім потомства, нормально не виходить», - каже депутат.

З одного боку, Конституція має оберігати права та вольності своїх громадян, з іншої сторони, - ми самі бачимо картину, яку політики «пишуть маслом». А 25 червня на зустрічі з представниками ЗМІ в Межигір'ї Президент України Віктор Янукович розповів про майбутні зміни Конституції, зазначивши, що "найкраща Конституція - та, яка виконується".

Беручи до уваги ці факти, кореспондент сайту 0352.com.ua запитав у тернопільської молоді, що вони розуміють під святом Дня Конституції і чи святкуватимуть його:

- Це вагома дата в історії самоствердження України. Конституцію у 96-му прийняли доволі хорошу, шкода, що досі не живемо за нею. Гадаю, що нових правок приймати не треба, набридли з тими внесеннями. Треба жити по тому, що є, але чесно і всім. А щодо святкування, то вип’ю ввечері пива з друзями, ось і все, - зізнається тернополянин Максим.

- В цей день я святкую, але не День Конституції, а день народження мого тата, - розповіла студентка Соломія.

- Так, щоб святкувати, то не буду. Чому ні? Тому, що наша Конституція ніяк не впливає на суспільство, - каже шістнадцятирічна Ірина.

По справжньому святкуватиме лише тернополянин Володимир, навіть на запланований концерт з нагоди Дня Конституції піде:

- День Конституції святкую, піду у палац культури Березіль, там буде урочистий концерт. А потім гулятиму в центрі. Можливо, там якісь концерти будуть відбуватись.

Відповіді інших опитаних тернополян мало чим відрізнялися. Напрошується висновок, хто саме, або що саме стало причиною такої реакції суспільства на день, коли була затвердження та річ, яка мала б оберігати кожного, від свавілля та беззаконня.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...