• Головна
  • В Україні вперше цього року подешевшав бензин
09:29, 29 червня 2011 р.

В Україні вперше цього року подешевшав бензин

У вихідні вперше в 2011 році подешевшав бензин. Ціни на заправках впали в середньому на 10 копійок.

За даними консалтингової групи "А-95", середня ціна А-95 в мережах, що торгують переважно імпортом (WOG, ОККО), з 25 червня дорівнює 10,49 грн / л, Shell - 10,59 грн / л (наше паливо продається за 10,20-10,40 грн / л. - ред.), пише газета "Газета по-українськи".

За прогнозами директора "А-95" Сергія Куюна, потенціал для подальшого зниження цін є, тому що в світі дешевшає нафта, але у нас багато що залежить від того, чи продовжить Рада норму про зниження акцизів на паливо. Нагадаємо, вони були зменшені приблизно на 50 коп. / л на період з 7 квітня по 1 серпня 2011 року у зв'язку з різким подорожчанням нафти в світі. Якщо встигнуть продовжити норму до кінця нинішньої сесії ВР (8 липня), як обіцяв міністр енергетики Юрій Бойко, то бензин в липні подешевшає ще на 20 коп / л, тому що трейдери зрозуміють: зростання податків не буде, стверджує Куюн. Якщо ні, то ціна "горючки" залишиться на нинішньому рівні. Зате це дозволить пройти повернення з 1 серпня до підвищених акцизів без зростання цін або з незначним ростом (10-15 коп.), трейдери стиснуть за рахунок свого прибутку, щоб не спровокувати перемикання клієнтів на ще більш дешевий А-92.

На думку незалежного експерта Валентина Землянського, ціна впала у тому числі й тому, що знизився попит, особливо на А-95 - багато водіїв стали переходити на А-92 або, незважаючи на період відпусток, поставили свої авто на прикол, їздити стало занадто дорого .

"У зростанні ціни ні наші трейдери, ні імпортери не зацікавлені, адже вони отримують дохід з обороту, - сказав Землянський. - Якщо швидкого обороту немає, то, образно кажучи, трейдер заробить зайві 10 коп. на літрі при продажу, але втратить 15 коп. на його зберіганні.Тому, поки не проясниться ситуація з акцизами, складно прогнозувати, як поведуть себе ціни. Але навіть якщо їх повернуть з 1 серпня на колишній рівень, ціна набагато не підніметься, максимум на 5-10 копійок".

Заввідділом нафтопродуктів консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко упевнений: зниження акцизів Рада продовжить до кінця року на цій сесії. За його інформацією, депутатська більшість готова проголосувати за це (що підтвердив і заступник глави фракції ПР у Раді Михайло Чечетов).Якщо ще й ціна на нафту продовжить знижуватися, то бензин вже з середини липня поступово подешевшає ще копійок на 20 - до 10,20-10,40 грн / л імпортний і до 10 грн / л - наш.

А ось заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев прогнозує стабільність нинішніх цін на бензин на весь липень: мовляв, потенціал здешевлення (10 коп.) вже вичерпано. Акциз навряд чи скасують, адже бюджет країни чимось треба наповнювати, вважає він.

"Нам треба готуватися в серпні до 30-40-копійчане подорожчання бензину", - стверджує Рябцев.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...