• Головна
  • Як тернополянам вберегти мобілки
09:43, 29 червня 2011 р.

Як тернополянам вберегти мобілки

Щороку в області стається кілька сотень злочинів, пов’язаних з втратами мобільних телефонів. Окремі потерпілі втратили цінні засоби зв’язку, потрапивши на гачок шахраїв. Чи можна вберегтися від подібних злочинів? Частково так, якщо прислухатися до порад УМВС.
Працівники міліції радять: не демонструйте мобільний телефон без потреби, перш за все на вулиці - класичному місці, де можна позбутися мобільного. Ні в якому разі, навіть удень, не давайте незнайомцям скористатися вашим телефоном. З великою обережністю відреагуйте на слізні благання молодого чоловіка і навіть дівчини, яким конче треба зателефонувати. Не робіть це, коли незнайомці пропонують власні карточки до вашого телефону.
Зловмисники можуть придумати безліч причин, аби заволодіти вашим телефоном. Для цього вигадують різні історії: наприклад, такий самий телефон забрали у їхніх сестри-брата, бабусі-дідуся, троюрідної тітки, двоюрідного брата чи знайомого. Вдають, що ваш мобільний забирають для перевірки і ретельного розслідування.
Діти найчастіше стають жертвами злодіїв чи шахраїв.
Один з шахраїв, якого затримали оперативники карного розшуку діяв за хитросплетеною схемою. Шахрай просив підвезти його до одного з будинків, там у прохідному дворі в нього ніби-то була домовлена зустріч з боржником, який, звичайно ж, не з’являвся. Імітуючи здивування і занепокоєння, молодий чоловік просив у проводжатого мобільний, з яким зникав у тому ж дворі. Обдурені потерпілі марно чекали, аби їм повернули телефони.
На жаль, сценарії таких шахрайств урізноманітнюються, отже, тернополянам не варто втрачати пильності.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...