• Головна
  • Студентські заробітки, або як знайти роботу на час літніх канікул
09:00, 5 липня 2011 р.

Студентські заробітки, або як знайти роботу на час літніх канікул

Роботу на літо шукає чи не кожен другий студент. Учні старших класів також приєднуються до гурту потенційних працівників. Найпопулярнішими вакансіями для молоді є робота в сфері громадського харчування: бармен, офіціант, мийник посуду. На будівництві: підсобник, різноробочий. В маркетингу: консультант, рекламний представник, промоутер.

Чимало юнаків та юнок вважають за правильне не просити батьківських грошей на відпочинок, а старатися самому заробити на море, пляж та дискотеки.  Також на зароблені гроші молоді люди хочуть придбати  модні ґаджети: мобільні телефони, плеєри…Останнім в списку майбутніх покупок за зароблені гроші – одяг.

«Шукай і знайдеш», - так кажуть вже бувалі студенти, які підробляють щоліта після закінчення сесії.

- Якщо прокинутись зранку, не лінуватися і трішки прикласти зусиль, то роботу знайти можна ще до вечора, - каже студент ТНЕУ Сергій Іваненко. - Я за таким принципом вже другий рік працюю в престижних тернопільських кафе. А все дуже просто. Шукаю оголошення на інтернет- сайтах, газетах, рекламах,  а потім телефоную за вказаним номером. Головне, щоб не надто відтягувати з роздумами, бо бажаючих отримати навіть не дуже вигідну вакансію доволі багато.

Профільних інтернет - сайтів чи колонок в газетах з вакансіями, де шукають працівника без вищої освіти та ненормованим робочим днем й справді вдосталь. Однак, не слід забувати і про обережність. Влаштовуючись на роботу, молодій людині варто проконсультуватися з юристом або самому ознайомитись з Трудовим кодексом України. Як правило, ті, хто не знають основних правових норм найбільше потерпають від свавілля недобросовісних роботодавців.

За українськими законами, на роботу можна приймати працівника, якому вже виповнилося 14 – 15 років та це якщо батьки дозволять. В свою чергу, роботодавець зобов’язується виконувати ряд своїх обов’язків щодо контролю неповнолітнього працівника. Зокрема: неповнолітніх не можна використовувати на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах. Забороняється використовувати на нічних, понаднормових роботах і роботі у вихідні.

Повнолітнім з працевлаштуванням набагато простіше - шукаєш, знаходиш, працюєш. Однак, розслаблятися також не потрібно. Студенти ризикують потрапити на гачок фіктивних працедавців які маскуються під кадрові агенції чи інші організації та пропонують за попередній грошовий внесок ввести молоду людину в “базу даних”.

Слід знати, що працювати можна як за усним, так і письмовим трудовим договором і він може бути як на визначений, так і не визначений термін.

- Зараз я не працюю, бо тільки здала сесію. Попрацювати літом не проти. Хотіла б бути промоутером, роздавати листівки та заробляти по 30 – 40 грн. за день. Гроші потрібні для літнього відпочинку, - зізнається студентка Галицького коледжу ім. В. Чорновола Наталка Свідерська.

Студенти вишів денної форми навчання мають можливість не лише підзаробити чималих грошенят, а й побачити світ, скориставшись популярною програмою «Work and travel». Ті, хто хоч раз її випробували - не шкодують. Більше того, позитивних відгуків хоч греблю гати. Щоправда, така студентська програма коштує досить багато, близько 1000 доларів і це без квитків на авіа переліт.

- На програму витратив приблизно 2000 доларів разом з квитками. Працюю в готелі хаусменом - робота не важка, але цікава, бо постійно спілкуюся з американцями. Вражень – море і лише позитивних. Наступного року теж хотів би повторити такий досвід, - каже Віталій Дацко, студент Тернопільського медичного університету.

Заробіток можна знайти навіть на кілька днів чи тижнів. Кожен обирає роботу на свій смак. Хтось бажає стояти за барною стійкою, хтось за бетономішалкою, а хтось за шестом. І тут право вибору є в кожного. До речі, ЗМІ нещодавно оприлюднили інформацію,  що майже 20% українських студентів як чоловіків так і жінок, підробляють проституцією…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...