• Головна
  • Близько 250 волонтерів спостерігатимуть за перебігом виборчої кампанії на Тернопільщині
14:30, 30 вересня 2014 р.

Близько 250 волонтерів спостерігатимуть за перебігом виборчої кампанії на Тернопільщині

Представники Комітету Виборців України спостерігатимуть за перебігом виборчої кампанії в Україні, і на Тернопільщині, зокрема, як це вже роблять протягом 20 років.

Особливих порушень у підготовці до голосування 26 жовтня вони наразі не помітити, адже основні проблеми – попереду.

- Загалом планують залучити в Україну до трьох тисяч спостерігачів-волонтерів, – каже юрист осередку КВУ на Тернопіллі Тетяна Семусь. – На Тернопільщині їх буде близько 250. Наразі уже розпочали роботу довготермінові спостерігачі у п’яти виборчих округах області.

Усі окружні виборчі комісії (ОВК) розпочали роботу вчасно. Як повідомляють спостерігачі, більшість членів ОВК уже мають досвід роботи у комісіях. Тобто проблем із недосвідченістю членів, які турбували у травні – на дочасних виборах Президента, схоже, вдасться уникнути.

- Усі комісії провели вчасно свої перші засідання та набули відповідні повноваження. Окружні виборчі комісії забезпечені приміщеннями та необхідним обладнанням для роботи. Більшість членів ОВК – приблизьмо 85-90% – мають досвід роботи у складі виборчих комісій різних рівнів або ж балотувалися в якості кандидатів до тих чи інших органів місцевого самоврядування. Тобто, законодавство знають, – каже юрист. – Зрештою, його не змінювали цього разу…

Проте заміни членів ОВК і ДВК все одно тривають. Вочевидь, це – «на совісті» партій, які делегували цих людей у комісії, зазначають в ТОО КВУ. Однак такий процес суттєво не впливатиме на діяльність комісій, пише 7днів. Так, на Тернопіллі вже замінили членів-представників політичних сил на інші кандидатури у трьох ОВК – №№163, 165 та 166.

ТОО КВУ особливу увагу приділятиме веденню виборчої кампанії кандидатами-мажоритарниками та партіями. Основний критерій – дотримання законодавства. Реагуватиме КВУ і на скарги, що надходитимуть на дії суб’єктів виборчого процесу.

- Порушень наразі ми помітили небагато, – каже вона. – Зрештою, агітація ще не розпочалася. Виникає лише одне запитання: якщо одна партія надумає йти на вибори, то, як вона буде знищувати-замальовувати ті кілька цифр своєї назви, якими «поцяткували» весь Тернопіль. Намалювати – не проблема… А що робити із цим, наприклад, у день тиші?

Відтак проводитиме КВУ і просвітницьку кампанію – «Підкуп СТОП». Аби унеможливити маніпулювання думкою громадян під час виборів до парламенту.

- Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати тривало від 28 серпня до 25 вересня включно, – каже Тетяна Семусь. – Закінчити реєструвати кандидатів у депутати повинні до 30 вересня включно. На затвердження форми, кольору і тексту виборчих бюлетенів для голосування в загальнодержавному та одномандатних округах є час до 1 жовтня включно.

До речі, звернення кандидата у депутати із письмовою заявою про відмову балотуватися має надійти до 13 жовтня включно. Закон дає 2 дні на скасування такої реєстрації.

- Ще хотіла б додати, що запрошення на вибори не є обов’язковим для того, аби ви могли проголосувати, – пояснює юрист. – Але той факт, що запрошення вам не принесли, має насторожити – можливо, людини немає у списках виборців. Тому виборцю, не зволікаючи, варто звернутися на ДВК.

Довідково. Працює просвітницький сайт КВУ - electioninfo.org.ua, де розміщують всю необхідну інформацію і для спостерігачів, і для членів комісій, і для виборців. Актуальною є і «гаряча лінія» – (044) 425-27-20.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #перебіг виборчої кампанії #спостерігачі-волонтери
Оголошення
live comments feed...