На Тернопільщині переселенців селять у житло без електрики та необхідних умов

У запропонованих переселенцям із зони АТО приміщеннях у Шумському районі повністю  відсутнє електропостачання та належні умови для проживання.

Про це сьогодні під час засідання Міжвідомчого обласного штабу повідомив перший заступник голови ОДА Іван Крисак.

Він також нагадав, що у  Гусятинському районі до переліку житла, де можливе поселення осіб, які переселились, включили Яблунівський обласний комунальний дитячий протитуберкульозний санаторій, Хоростківську та Гримайлівську амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Тоді як ці приміщення зовсім не обладнані та не придатні для проживання родин і несли б загрозу здоров’ю переселенців.

«Ми повинні силами  моніторингових груп продовжити обстеження побутових умов місць тимчасового проживання переселених громадян. Районні Міжвідомчі (міські) координаційні штаби мають регулярно подавати інформацію про розміщення переселених громадян. Також нашим завданням є забезпечення невідкладного реагування на звернення біженців», - зазначив Іван Крисак.

Окрім того, штабам доручили розробити розрахунок щодо додаткової потреби у предметах побуту та життєдіяльності для переселених громадян, а також аналізувати стан отримання гуманітарної допомоги.

В ОДА  запевняють, що із особами, які переселились на територію області, продовжуюють працювати психологи. Зокрема, залучають до співпраці представників лабораторії практичної психології і соціальної роботи Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також працівників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Загалом станом на 30 вересня з тимчасово окупованої території та району проведення АТО до Тернопільської області прибуло 1484 особи (435 неповнолітніх). Усіх їх тимчасово розмістили в приватному секторі, об’єктах соціального захисту та готелях області.

До управлінь Пенсійного фонду України в області звернулось 453 особи. Станом на 26 вересня виплатилли пенсії 399 особам. У вищі навчальні заклади влаштовали 36 осіб. У загальноосвітні школи області - 292 дитини. У навчально-виховні комплекси та дошкільні навчальні заклади області - 59 дітей.

З території Тернопільської області виїхало 92 особи, які переселились.

Крисак переселенці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі