Сотні тернопільських вчителів пікетували ОДА і скандували «Ганьба!»

Тернопільські вчителі прийшли з плакатами під стіни «білого дому» напередодні свого професійного свята. Кілька сотень педагогів з усієї області вимагають у влади  повернути їм 20-відсоткову надбавку до зарплатні за престижність професії, яку було скасовано постановою Кабміну.

У постанові №88 йдеться, якщо раніше розмір надбавок педагогам за престижність праці визначався у фіксованому розмірі – 20% від окладу, то тепер він встановлюється у граничному розмірі – до 20%. Тобто місцева влада сама вирішуватиме: нараховувати педагогам 20% чи зменшити надбавку до 15%, 10%, 5% чи навіть до нуля.

З плакатами «Уряд поділив вчителів на «білих» та «чорних»», «Мовчи, вчителю! Ти – непрестижний», «Чому надбавка 20% не для всіх» люди співали українські пісні, зокрема гімн та «Вчителько моя» і скандували «Ганьба», пише Наш день

– Ми хочемо повернути собі свою законну надбавку до зарплати, – каже вчителька козівської школи Оксана Захарків. – Адже склалася така ситуація, що ці кошти не доплачують лише в пяти районах нашої області – Козівському, Зборівському, Підволочиському, Лановецькому, Бережанському. Нам пояснили, що в районних бюджетах немає коштів. Але це не правда. Бюджети затверджувалися ще в грудні минулого року. І ще тоді зарплата для освітян була закладена на 10 місяців. Тож тепер у нас ще забрали надбавку. Що робити далі і як жити – не знаємо. Ми проти такої нерівності. Є райони, у яких є надлишок коштів, а є такі, де їх не вистачає. Та хіба це наша вина.

Сьогодні у сесійній залі облради відбувалося нагородження кращих педагогів області, тож чиновники запросили приєднатися протестувальників і разом обговорити проблему, яка виникла.

– Ми проводили три раунди перемовин з владою, аби знайти вихід з цієї ситуації, – каже юрист тернопільської профспілки праціавників освіти Степан Хрущ. – Однак компромісу не знайшли. Гроші на надбавку закладені у бюджеті до грудня, тож можна було їх виплачувати до того часу. Замість того, щоб думати, де взяти гроші на грудень, вони вже зараз зняли вчителям надбавку, зробивши їм подарунок до професійного свята.

Тернопільські чиновники вислухали педагогів і пообіцяли разом вирішити цю проблему.

Тернопільські вчителі пікет ОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі