• Головна
  • На Тернопільщині процвітає браконьєрство
17:00, 3 жовтня 2014 р.

На Тернопільщині процвітає браконьєрство

Дві браконьєрські сітки, які перегороджували практично усю Івачівську водойму, зняли громадські активісти. Вони кажуть, такими професійними міцними сітками браконьєри за ніч можуть виловити до півтори тонни риби.

Громадські активісти зняли дві професійні сітки, які перегороджували майже усю Івачівську водойму. Впіймати браконьєрів не вдалося.

- Це колишні працівники рибоохорони. Одного працівника батько власноруч плете ті сітки. Наша думка, це йому треба щось з тими пальцями поробити, щоб він такого більше не робив, бо до людини не доходить. Ось ця жовта – це є мононіть. Вічко 10 на 10, 100. Ця сітка може витримати вагу риби – 30 кілограм, навіть більше. За рахунок запасу, висота 4 метри і довжина, риба не має можливості порвати, дуже міцна, один оцей шнурочок змотаний в три, – розповідає тв4 громадський активіст Андрій Об’єщик.

Фантазія браконьєрів, вражає, каже Андрій Об’єщик.

- Тут можемо ще побачити ось цю ручну роботу, це резинка різана з камери грузового автомобіля. Скільки треба було сидіти і вирізати все це з камери грузового автомобіля. Яке бажання треба було мати, щоб це робити, – говорить Андрій Об’єщик.

Вартість ось такої одної саморобної сітки сягає близько шести сотень доларів. Вона надійна, не рветься і не зношується, шансів у риби вибратися з неї практично немає. Окупити вартість такої сітки браконьєри можуть одним уловом. При похолоданні риба в Івачеві переміститься ближче до дамби, буде велике скупчення коропа, за одну ніч такими двома сітками браконьєри можуть виловити і до півтори тонни риби.

- Нам вже переказують, що дуже їм шкода тих сіток, але ми їм не віддамо, це любий активіст, будь-хто, кого цікавить, може прийти і побачити, де ті сітки будуть. Ми даємо гарантію, що ті сітки нікому в руки не попадуть. Мене дивує позиція людей в селі, мешканців, рибалок. Кожен живе попри воду, це ж чути, коли лодка виходить на воду, хлюпається. Тож подзвоніть, скажіть, як цього разу було. Але це поодинокий випадок, треба кожного разу так, якщо ми будемо підряд знімати – того не буде. Люди неактивні, або, можливо, в тому зацікавлене все село, щоб ми не їхали і того не робили, – каже громадський активіст.

Про факти браконьєрства можете повідомляти за номером 0671615878.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #браконьєрство #рибні сітки
Оголошення
live comments feed...