На Тернопільщині виготовляють маскувальні сітки для українських військових

Ініціатором цього заходу виступила громадська активістка та  художниця з Теребовлі Ворончак Марія.

Вона звернулася до голови міської «Просвіти» Хоми Надії та директора районної центральної бібліотеки Людмили Крючініної. І ці люди пішли назустріч Марії, більше того – у бібліотеці виділили окрему кімнату для роботи, а «Просвіта» спонсорувала кошти. Заготовками для маскувальних сіток були прості рибальські сіті із міцних шовкових ниток, які надіслали волонтери з Одеси у кількості два кілограми.

Якщо оцінювати за площею, то вийшло дві маскувальні накидки, під якими можна замаскувати танк,  БТР чи БМП, а то й накрити бліндаж. Тепер справа стала за неяскравими, осінніх кольорів матеріалами. Тож активісти звернулися до всіх мешканців Теребовлі, в першу чергу до жінок та школярів. В оголошеннях, що розклеєні по всьому місту, так і написано: «Дорогі теребовлянки, українська армія потребує Вашої допомоги у виготовленні маскувальних сіток». Також у тексті оголошення вказані кольори тканин: різні відтінки коричневого, зеленого, чорні, сірі. І робота закипіла. Матеріал різали на довгі й короткі вузькі смужки і привязували чи пришивали до рибальської сітки, пише «Номер один».

Для чого описується все так детально? А для того, щоб небайдужі люди з інших районів Тернопільщини брали приклад і вже знали, як це робити. Пам‘ятаймо: якщо завдяки такій роботі ми врятуємо хоч би одного воїна – це вже величезна добра справа!

Упевнений, що це не остання допомога теребовлянців у виготовленні маскувальних сіток, адже матеріалу вже забезпечено достатньо і ще буде. Після завершення роботи сітки передадуть через інших волонтерів прямо на передову в зону АТО.

Неможливо не розповісти ось про такий випадок, який виник під час роботи волонтерів. До бібліотеки завітала маленька чепурненька дівчинка на вигляд віком 6-7 років. Привітавшись чемно, маля заявило, що також хоче допомогти українській армії, і вийняла з пакета невеличку коробочку. Відкриває її і викладає на стіл 10-15 смужок матерії. Ще й розклала їх акуратно і повідомила, що сама їх виготовила. У всіх на очах з‘явилися сльози…

То хіба можна подолати таку націю?! Таку, в якої з молоком матері прищеплюється любов до Батьківщини! Не можливо ніколи і нікому! І яким би не був той російсько-сепаратистський мікроб небезпечним і кровожерливим, українці його подолають, знищать та захистять свою Вітчизну!

На фото: Теребовлянки Марія Ворончак, Надія Хома, Вікторія Сушко, Олена Мороз, Людмила Крючініна (зліва направо) роблять маленьку справу задля великої перемоги українського війська

Тернопільщина маскувальні сітки українські військові
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі