Кохання довжиною у життя: тернопільське подружжя відсвяткувало 65-річницю шлюбу

Особливу дату нещодавно відзначили Петро та Емілія Кулик із села Ридодуби Чортківського району. Подружжя прожило у шлюбі 65 років – у народі цю річницю називають «залізне весілля».

На свято до стареньких з’їхалася вся родина. Дідусь та бабуся аж сяяли від щастя, згадували молодість та ділилися таємницями міцної сім’ї. Познайомилися вони на танцях у сільському клубі.

– Петро запросив мене на танець. Так і познайомилися, – розповідає пані Емілія. – Потім зустрічалися, розмовляли про все на світі та й так зрозуміли, що  хочемо бути разом завжди.

–  Я її сильно любив і  вже не міг залишити, – додає пан Петро. – Згодом запропонував одружитися.

Сімейне життя Куликів не було просте – доля приготувала для них багато випробувань. Однак вони зуміли вистояти, адже завжди відчували підтримку одне одного. Розповідають, коли одружилися, жили дуже бідно. Потім наскладали грошей, щоб купити стареньку хату і жити окремо від батьків, добудовували її, приводили до порядку, виховували дітей, пише Наш день

– Зараз ми також великих статків не маємо, але найголовніше – це міцна і дружня родина, здорові діти та внуки, – каже пані Емілія. – А роботи ми ніколи не цуралися і все заробляли важкою працею.

У подружжя народилося  четверо дітей: двоє синів та двоє доньок. На жаль, один із синів втопився, це було найважче випробування для них. Зараз у них вже є шестеро внуків та шестеро правнуків.

Старенькі, незважаючи на досить поважний вік, живуть активно.  Вдома тримають господарку, город, ще кілька років тому мали корову.  Вони багато пережило за своє життя. Зі сльозами на очах згадують страшні часи війни. Кажуть, страшно було, коли у їхньому селі були російські війська, а у сусідньому – німці. Кулі свистіли вдень і вночі.

–  Колись ми так мріяли про вільну Україну, – із смутком каже пані Емілія. –  Пам’ятаю, як ще за москалів я казала, ото аби дожити, щоб побачити синьо-жовтий прапор і тризуб на наших будівлях. А зараз ми не можемо втратити того, що такою неймовірною працею здобували. Так не можна.  Ми маємо захистити нашу Батьківщину.

Особливого рецепту сімейного щастя і такого тривалого подружнього  життя старенькі не мають. Кажуть, що переживши різні негаразди, перенісши бідність та горе, навчилися допомагати та підтримувати один одного.

–  Все життя нас єднала  любов,  – зізнаються Петро та Емілія. – По іншому бути не могло. Досі вчимося  розуміти один одного. У житті бувало всяке: і сперечалися, й сварилися, але у будь-яких ситуаціях прощали один одного.

У сім’ї Куликів 2014 рік став направду ювілейним. Нещодавно голова сімейства відсвяткував  свій 85-ий день народження. Його дружина – Емілія святкуватиме стільки ж років у жовтні.

Кохання довжиною у життя тернопільське подружжя 65-річниця шлюбу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі