Як на Тернопільщині «розводять» вчителів

Зменшення зарплат для частини освітян Тернопільщини, яке місцева влада пояснює браком коштів в районних бюджетах, насправді не вирішує проблем нестачі коштів.  

Про це йдеться у депутатському зверненні голови облорганізації ВО «Батьківщина», нардепа Василя Деревляного до президента України, в якому він закликає забезпечити належне фінансування освітян Тернопільщини.

У зверненні вказано, що частині педагогів перестали виплачувати 20-відсоткову надбавку, однак, як виявилося, такий спосіб зекономити кошти є взагалі неефективним: скажімо, в Тернопільському районі до кінця року на оплату праці освітянам не вистачає 8,6 млн грн, а без виплати надбавки бракуватиме 7,98 млн грн. У Підволочиському районі фонд оплати праці для педагогічний працівників недофінансовано на 5 млн грн, а без надбавок брак коштів складе 4 млн грн.

У своєму зверненні нардеп підкреслив, що скасування надбавку до зарплати, передбаченої Законом України про освіту та оплату праці, не викорінило проблему, а лише призвело до глибокого невдоволення в трудових колективах та підвищення соціальної напруги.

Нагадаємо, спроби вирішити плачевний результат недолугого керування місцевими «свободівцями» за рахунок вчителів призвів до пікету. 2 жовтня вчителі Бережанського, Козівського, Лановецького, Підволочиського та Тернопільського районів прийшли під облдержадміністрацію і виступили проти фінансового свавілля, коли в одних районах вчителі отримують зарплату з надбавками, а в інших – недоотримують чесно зароблені кошти.

вчителі зарплата пікет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі