• Головна
  • Як на Тернопільщині можуть голосувати переселенці з Криму та Донбасу?
10:00, 7 жовтня 2014 р.

Як на Тернопільщині можуть голосувати переселенці з Криму та Донбасу?

Тимчасово переселені особи із Криму, Луганської та Донецької областей зможуть голосувати за місцем свого проживання.

Людям детально роз’яснятимуть, яким чином це зробити правильно, повідомив начальник управління ДСНС в Тернопільській області Віктор Маслей на засіданні Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Провів засідання перший заступник голови Тернопільської облдержадміністарції Іван Крисак 6 жовтня.

«Буклети з інформацією про те, як змінити місце голосування, вже є в наявності, - зазначив він. – Їх доставлять до кожного переселеного, який перебуває в нас на обліку. Окрім того, людей, які переселяються в нашу область, ознайомлюють із їхніми правами одразу після приїзду. Їм видають буклети із необхідною інформацією, а також дорожню карту. На відомчому сайті управління, в органах соціального захисту населення, банківських установах, сільських та селищних радах, підрозділах Державної міграційної служби, на залізничному та автомобільному транспорті є інформаційні повідомлення щодо державної соціальної допомоги та підтримки, із зазначенням номерів урядових «гарячих» телефонних ліній. Відповідну інформацію надали і через місцеві засоби масової інформації».

Представники управління ДСНС розпочали перевіряти роботу деяких районних штабів. Попередньо виявили порушення щодо переліку приміщень для розселення та резерву місць для тимчасового перебування.

«У кожному районі повинні налагодити роботу Міжвідомчих координаційних штабів, - зауважив Іван Крисак. – У першу чергу це має бути оперативний моніторинг, адже нам необхідно володіти повною картиною щодо кількості переселених осіб та їх особистих даних. Одне з головних завдань – це приміщення для поселення. Перелік об’єктів і резервних місць для розміщення людей повинен надати кожен районний штаб. Це мають бути приміщення із відповідними побутовими умовами, придатними для проживання під час осінньо-зимового періоду».

Переселених осіб регулярно забезпечують гуманітарною допомогою завдяки роботі волонтерських організацій. Зокрема, із обласної організації Товариства Червоного Хреста України на закупівлю продуктів, засобів особистої гігієни та одягу перерахували більше 220 тисяч гривень. За словами голови організації Олександри Бригадир, виникають проблеми із транспортуванням допомоги у райони, чим також повинні займатися штаби на місцях.

Окрім того, представники обласного штабу оглянули місце проживання 59 переселених осіб, які не були зареєстровані. Вони проживають у Теребовлянському районі. За словами Віктора Маслея, це шість сімей, серед переселених є 30 дітей. Люди житлом забезпечені, допомоги не потребують. Наразі з’ясовують, чи відвідують діти відповідні навчальні заклади.

Зазначимо, станом на 06 жовтня з тимчасово окупованої території та району проведення АТО до Тернопільської області прибуло 1516 осіб (446 неповнолітніх).

У вищі навчальні заклади влаштували 39 осіб, в загальноосвітні школи області - 290 дітей, в навчально-виховні комплекси та дошкільні навчальні заклади - 59 дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #голосувати #переселенці з Криму та Донбасу
Останні новини
Оголошення
live comments feed...