Громадськість Тернопілля вимагає звіту від голови ОДА, оскільки не бачить жодних змін на краще

Прозвітувати про виконання обласної програми боротьби з корупцію вимагають представники громадськості від голови ОДА Олега Сиротюка.

Про це йдеться у відкритій заяві керівників 8-ми організацій до голови облради. До честі обласної ради, попри те, що у зверненні критикується робота очільників області, його на прохання представників громади розмістили на офіційному сайті облради.

Подаємо звернення без скорочень.

«Мільйони українців під час революції гідності вийшли виборювати право на життя в цивілізованій європейській державі. У державі, де головною цінністю є повага до людини, її прав та свобод. Де кожен державний службовець усвідомлює, що він лише управлінець, найнятий нами, громадянами, і повністю підзвітний нам.

Всі ми хотіли нової, чесної, головне, некорумпованої влади. Влади, яка прийматиме рішення відкрито і прозоро в інтересах свого народу.

Все це обіцяли політичні лідери та партії, яких Майдан привів до влади в державі. Відбулися відповідні зміни в керівних органах влади і на Тернопільщині.

Пройшло півроку, півроку сповнених надій і сподівань на кардинальні зміни. Проте, звичайні люди не знаходять суттєвих змін в діяльності органів влади Тернопільщини. Більшість рішень органами влади всіх рівнів приймаються в закритому режимі, без широкого громадського обговорення. На ключові посади призначення, як правило, відбуваються за квотно-партійним принципом, без урахування кваліфікації і ділових якостей призначенців, що за визначенням є політичною корупцією.

Підприємці стверджують, що після короткого післяреволюційного періоду затишшя, знову активізувалися корупціонери всіх мастей і рівнів. Владою навіть не декларується системна боротьба із корупцією.

Все це, вкупі з іншими чинниками, спричиняє суцільне розчарування громади в результатах революції гідності, провокує суспільну апатію та байдужість у відношенні до держави і може мати руйнівні наслідки в короткому майбутньому.

Ми, представники громадськості переконані: потрібні рішучі та ефективні дії влади в конкретній, а не картинній, боротьбі із корупцією, незалежно від того, у яких видах і формах вона проявляється.

12 листопада 2013 року рішенням сорок п’ятої сесії Тернопільська обласна рада п’ятого скликання №-1532 затвердила Обласну програму запобігання і протидії корупції на 2013-2014 роки.

Ми були щиро здивовані відсутністю будь-якої інформації про хід її виконання. Складається враження, що прийнявши цю, з дозволу сказати програму, депутати вважали завершеною свою переможну боротьбу із корупцією.

Критично сприймаючи зміст цієї програми та ефективність від її виконання, разом з тим пропонуємо на найближчій сесії обласної ради провести громадські слухання про хід виконання Обласної програми запобігання і протидії корупції на 2013-2014 роки за широкої участі представників громадськості.

Вважаємо, що звітувати про виконання Обласної програми запобігання і протидії корупції та її результати має голова облдержадміністрації, як найвища посадова особа виконавчої влади на Тернопільщині.

Для підготовки проведення громадських слухань вважаємо створити робочу групу із представників депутатського корпусу, відповідальних працівників виконавчої влади та представників громадськості.

Сподіваємося, що наше звернення буде почуте і відповідним чином реалізоване.

Наше звернення та Ваше рішення з цього приводу просимо оприлюднити на сайті Тернопільської обласної ради.

 

 Звернення підписали співкоординатор громадської ініціативи «Громадяни проти корупції» Василь Тарас, заступник голови ради Тернопільського громадського формування з охорони громадського порядку «Самооборона Тернопільщини» Юрій Моргун, голова ГО «Тернопільська правозахисна група» Володимир Шевченко, президент Асоціації «Ліга підприємців Тернопільщини» Михайло Гомівка, заступник голови правління обласної асоціації кредитних спілок Олександр Лайпа, виконавчий директор обласної  громадської організації «Гуртом» Ігор Ковалик, голова громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» Віталій Сороколіт, голова Ліги підприємців «Українська справа»  Михайло Ратушняк.

 

 

Сиротюк звіт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі