Майнова афера: житель Тернопільщини відібрав два автомобілі у вихованців дитячого сиротинця

Два автомобілі Фольксваген–Каравелла та Шевроле відібрав у вихованців дитячого сиротинця «Дім Світла Христового» тепер уже колишній працівник, мешканець Бережан.

Уже не перший рік дітьми із сиротинця опікуються римо-католицькі монахи Бельгії. За словами настоятеля монастиря «Брати Милосердя» брата Івана, чоловік не один рік працював у садибі. Він возив вихованців, допомагав у інших справах. Але з певних причин настоятель вирішив не продовжувати з ним співпрацю і після закінчення терміну контракту – звільнив його. 

- Третього червня, - розповідає начальник Бережанського райвідділу міліції Петро Процик, -  в наш райвідділ звернувся громадянин Бельгії, керівник одного з благодійних фондів, який знаходиться в місті Бережани. Він заявив, що колишній працівник сиротинця,  зловживаючи довірою, попередньо виготовив доручення, а після звільнення з роботи переоформив автомобілі на себе.

Як каже Петро Процик, громадянин Бельгії практично не володів українською мовою. Не знав іноземець і наслідків оформлення генерального доручення. Аби відновити справедливість, представник благодійного фонду подав цивільний позов до суду на скасування доручення та визнання за ним права власності на автівки.

- Автомобілі використовувалися для перевезення наших вихованців по Бережанах, а також гостей, - стверджує брат Іван, настоятель монастиря «Брати Милосердя». - В літній період ми возили ними дітей на відпочинок в Карпати та інші міста. Я був здивований вчинком нашого колишнього працівника, який пропрацював тут 6 років і з яким у нас були хороші стосунки. Але після закінчення контракту він ось так вчинив.

Не розуміють вчинок чоловіка і самі вихованці сиротинця.

- Треба було до зубного він возив, треба було на базар – він возив. Шкода, що він так вчинив з нашими машинами, що він забрав їх. Ми мали мати 15 липня їхати  на відпочинок у Карпати до тих людей, що вже відпочивали там, але він забрав у нас машини і ми не поїхали, - пригадує вихованка сиротинця Олена Смоленко.

Наразі автомобілі перебувають в гаражах Бережанського райвідділу міліції. Подальша їхня доля залежить від рішення суду, який запланований на 8 жовтня. Сам зловмисник своєї вини не визнає. Він вважає, що усі шість років йому недоплачували, а тому вирішив компенсувати несправедливість двома автомобілями.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження.  Дії підозрюваного  кваліфікують за статтею 190 ККУ (шахрайство). Триває досудове розслідування.

Тернопільщина два автомобілі вихованці дитячого сиротинця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі