
09:00, 9 липня 2011 р.
Сказу на Тернопільщині стало вдвічі більше!
Шістнадцять тварин, хворих на сказ, виявили від початку року на Тернопільщині. А в медичні заклади області звернулась понад тисяча людей, покусаних тваринами. Медики стурбовані ростом захворюваності на сказ, а також тим, що все частіше на нього хворіють домашні тварини, повідомляє "TV-4".
За весь минулий рік у нашій області було зареєстровано шістнадцять випадків захворювання на сказ у тварин. Така ж кількість - лише за перше півріччя цього року. Шість випадків сказу у тварин зареєстрували у Кременецькому районі, три - у Гусятинському, два - у Заліщицькому, та по одному випадку - у Теребовлянському, Монастириському, Бучацькому, Збаразькому та Бережанському районах. Медики кажуть: все частіше сказом заражаються домашні тварини.
"Серед захворілих - 5 лис, 5 собак, 3 кота, є велика рогата худоба і коза навіть, але серед домашніх тварин - собаки. Це практично не бродячі собаки, а це домашні собаки, що дуже-дуже турбує, тому що якщо ми раніше казали, що це бродячі тварини, що їх треба там забивать і так дальше, то це домашні тварини, які в любий момент можуть нанести травму своїм господарям", - розповідає завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій Тернопільської обласної санепідстанції Тамара БУРТНЯК.
Тільки щеплення домашніх тварин може убезпечити їх від захворювання сказом, наголошують лікарі. Проблем із засобами профілактики - немає, запевняють в обласній санепідстанції.
На сьогоднішній день, в принипі, в достатній кількості є антирабічний гемаглуболін, антирабічна вакцина і тому в цих питаннях ми не можемо зараз сказати якісь нюанси, було б тільки бажання звертатися своєчасно за допомогою, зазначила Тамара БУРТНЯК.
Лікарі радять не залишати без уваги укуси, подряпини та потрапляння слини тварин на тіло. Якщо це сталося, то негайно слід звернутися за медичною допомогою. Тільки вчасно, кваліфіковано проведена первинна хірургічна обробка ран та вакцинація проти сказу може вберегти потерпілих людей від смертельних наслідків. Обов'язково потрібно звертати увагу на поведінку тварин. При найменшій підозрі, що тварина хвора на сказ, треба повідомити органи ветеринарної медицини та санепідслужбу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі