• Головна
  • Головний люстратор та бійці «Донбасу» побували в Тернополі
09:30, 9 жовтня 2014 р.

Головний люстратор та бійці «Донбасу» побували в Тернополі

Голова люстраційного комітету, журналіст-розслідувач Єгор Соболєв та бійці славнозвісного батальйону "Донбас", які формують "Об'єднання "Самопоміч", підтримали кандидата в депутати від Тернополя Тараса Пастуха.

Також розповіли кого та як будуть люструвати. Віримо, що в них все вийде, бо без реального очищення держави у нас нема майбутнього.

В файне місто представники "Самопомочі" приїхали не для агітації, а для відвертої розмови. Просто розповідали про себе, про об'єднання, про вже зроблене і плани на майбутнє. Сотні слухачів, серед яких прості робітники, офісні працівники, технічні фахівці різних галузей, студенти, підприємці задавали десятки запитань. Серед них були і провокативні.

"Зраджені ніколи не зрадять"

Chaykivskyu

Пан Соболєв та його друзі - воїни з "Донбасу" відповідали як є - без "пафосних прикрас".

- Де гарантія, що ви, коли пройдете, не зрадите нас? - запитав працівник міського РЕМ під час зустрічі. - Спочатку політики красиво говорять, а потім роблять, як і всі.

Відповів боєць "Донбасу" Ігор Чайківський, який провів два місяці у боях, був учасником "Іловайського котла". В мирному житті керував власним ляльковим театором. Виховує п'ять дітей. Коли прийшла біда, взяв до рук рушницю та пішов партизанити. Потім прийшов у батальйон "Донбас". Розмовляє російською, бо ж уродженець Сходу.

- Ті кого зрадили, не зрадять, - каже вояк. - Нас зрадило військове керівництво! Це відчули в Іловайську... Мене не купити! Я маю переконання. Такі ж, як і всі, в "Самопомочі". Мені важливо, щоб діти жили в мирній, успішній країні. Даю слово: "Батальйон "Донбас" не зрадить!"

Чоловік вісім днів був у полоні в "ДНРівців". Туди його та інших вояків, які вимушено склали зброю, бо ж опинились серед поля проти танків, передали російські десантники. Росіяни гарантували безпеку та обіцяли не здавати наших сепаратистам. Але обманули. В російській армії немає честі, вважає пан Ігор. Схожі думки і щодо українського військового керівництва.

- В полоні залишається іще 98 друзів, - каже пан Чайківський. - Ви чули, щоб влада пробувала їх звільнити? Скажу більше. Владі не вигідно, щоб вони повернулись. Це люди, які за переконання готові віддавати життя. Вони можуть добиватися чесної держави. Країні потрібні зміни, а головне - в країні потрібно громадам брати відповідальність.

В АТО Ігор Чайківський зрозумів, чому така ситуація на Сході. Дві третіх населення, переконаний, підтримують Україну. Але бояться діяти. Решта - ідеологічно задурманені.

- Якби ж ті 70 %, які за Україну, піднялися за свої переконання – конфлікт давно був би вичерпаний, - припускає боєць. - Державу треба змінювати, але ми в чотирьох, чи всією "Самопоміччю" того не зробимо. Потрібна ваша підтримка! Я не кажу про голосування, я кажу про контроль. Народ повинен помагати і контролювати. Будемо разом - щось змінимо!

Головний люстратор та бійці «Донбасу» побували в Тернополі, фото-1

Голова люстраційного комітету, журналіст-розслідувач Єгор Соболєв та бійці славнозвісного батальйону "Донбас", які формують "Об'єднання "Самопоміч", підтримали кандидата в депутати від Тернополя Тараса Пастуха

Без людей нічого не вийде

Про громадську активність та децентралізацію влади говорив і інший боєць "Донбасу" Ярослав Маркевич. Він - також російськомовний. Народився в Росії, живе в Харкові. Він -підприємець. В "Донбас" пішов, аби війна не прийшла на його рідну, харківську, землю.

- Багато рішень повинні приймати не верхи, а місцеві громади, - каже Ярослав. - І часто не з допомогою місцевих депутатів, а самостійно – на громадських обговореннях. Якщо не брати відповідальності і не впливати на ситуацію – змін не буде. Вирішить мер якогось міста віддати землі під забудову. Проведуть слухання. Прийде п'ять тих, кому не байдуже і десять тих, кого приведуть... Результат буде невтішний. Тому потрібно діяти! Те саме з місцевими податками. Вони мають залишатися там, де їх платять. Тоді громади будуть багаті.

"Самопоміч" добивається максимального посилення участі громади. Люди, включайтесь!

- По-іншому не буде, - говорить чоловік. - Або ви, або.... Коли децентралізація відбудеться, суми і важливість питань будуть значно вищі, ніж зараз. Залишати їх без уваги не можна...

Питали представників "Об'єднання "Самопоміч" і про фінансування. Бо ж в Україні існує чимало кишенькових партій олігархів. Гості назвали конкретні прізвища тих учасників "Самопомочі", хто найбільше підтримує грошима. І не заради вигоди, а заради реальних змін. Гроші на "Об'єднання", зокрема, дають Олександр Данченко та його компанія "Датагруп", яка є найбільшою "ІТ" компанією України та Іван Мірошниченко з міжнародною агрофірмою "Каргілл". Ці люди самі зробили свій бізнес, а не вкрали, як то буває.

Люстрація охопить всіх!

Основним "героєм дня" був Єгор Соболєв. Журналіст-розслідувач, творець люстраційного комітету, співавтор Закону "Про люстрацію". Закон ще не підписаний президентом.

- На жаль, у президента поки не піднімається рука зруйнувати машину Януковича, - каже Єгор Соболєв. – Сподіваюсь, Порошенко стане на бік народу. Сміттєві баки та мордобій, як на мене, нормальна реакція суспільства на ненормальну ситуацію з очищенням влади та всього державного апарату після Майдану. Я також не розумію, чому Сергій Ківалов залишається "смотрящим" за суддівською системою. Не розумію, чому беркутівців, які розстрілювали людей, відпускають судді. Не розумію, чому більшість схем, які працювали на Януковича і банду, далі працюють...

Вирішувати проблему треба комплексно. Саме тому "Самопоміч" виступає за законне очищення. Також виступають за скорочення державного апарату. Зараз правоохоронців у шість разів більше, аніж військових, а чиновників - у рази більше ніж правоохоронців. При тому відстоюють збільшення зарплат для нових людей, аби "руки не чесалися".

- Механізм люстрації - простий, - запевняє його співавтор. - Як тільки президент підпише закон, всі керівники всіх державних структур, впродовж 10 днів, мають звільнити усіх людей, які підпадають під дію закону. Зокрема, йдеться про людей, які під час режиму Януковича займали керівні посади. Також йдеться про людей, які вийшли з КГБ чи навчалися в школах КГБ. Йдеться про людей, які причетні до репресій на Майдані. Звільненню підлягають колишні керівники райкомів компартії та центрального комітету комсомолу.

Частина керівників, як підозрюють у "Самопомочі", в списках якої нема жодного колишнього депутата чи високопосадовця, хитруватимуть – залишать багатьох тих, кого мали би звільнити.

- Почнеться друга хвиля – перевірка усіх, хто на посадах втримається, - каже пан Єгор. - Перевірка усіх без виключення – від прем'єр-міністра до дільничного інспектора. Під час перевірки усі посадовці, судді, правоохоронці мають відповісти: "А звідки у вас і у членів родини майно?". Щоб було дієво, Міністерство юстиції і Державну фіскальну службу люструють першими. Бо вони перевірятимуть інших. Але і це ще не все.

Про кожну перевірку - щодо кожного посадовця - буде оголошуватися на сайті Мін'юсту. Там же буде вказана адреса, на яку прості громадяни зможуть давати свою інформацію. Крім того в Києві буде створений наглядовий орган, який контролюватиме люстраційні дії держави.

- Туди повинні увійти журналісти-розслідувальники з беззаперечною репутацією, - пояснює люстратор. - Орган зможе призначати представників на місцях. Таким чином ми дійсно зможемо змінити країну...

Під час візитів представників "Самопомочі", які підтримали в Тернополі кандидатом Тараса Пастуха, самого Тараса не було. Він, нагадаємо, вже декілька місяців служить розвідником у 128 гірсько-піхотній бригаді і перебуває в Дебальцево. Зате прийшла його дружина Ірина.

- Тарас пробує заспокоїти, коли телефонує, - каже пані Ірина. - Буває це рідко, бо зв'язку нема. Але ж я чую постріли і вибухи десь на віддалі... Мені і дітям дуже важко...

Підбадьорити жінку спробував воїн з "Донбасу" Ігор Чайківський.

- Я крім своїх хлопців молитимусь і за Тараса, - сказав боєць. - Ця людина дійсно пішла в регулярну армію захищати Батьківщину. Я поважаю таких. Треба вірити – все буде добре!

Головний люстратор та бійці «Донбасу» побували в Тернополі, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Головний люстратор та бійці "Донбасу" в Тернополі
Оголошення
live comments feed...