Земельного олігарха з Тернопільщини звинувачують у намаганні «кинути» банк

«ОТП Банк» звинувачує агрохолдинг «Мрія» у відмові платити за отриману у лізинг техніку.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті банку.

У ній сказано, що «Мрія Агрохолдинг», який оголосив технічний дефолт і залишив кредиторів з непогашеним боргом близько 1 мільярда доларів, намагається уникнути зобов'язань шляхом сфабрикованої агіткампанії проти колишнього партнера.

«Спланованій паплюжній кампанії в Тернопільському регіоні зараз підданий один з кредиторів агрохолдингу - ТОВ «ОТП Лізинг», дочірня компанія АТ «ОТП Банк» і частина європейської OTP Group, головний офіс якої знаходиться в Угорщині. За час співпраці компанія «ОТП Лізинг» передала в лізинг групі компаній «Мрія Агрохолдинг» 615 одиниць техніки (у тому числі трактори, вантажівки, причепи, комбайни) кращих світових виробників. З 2010 по 2013 рр. з компаніями групи «Мрія» було укладено більше 60 договорів лізингу. Договір лізингу передбачає отримання техніки в користування, в той час як право власності залишається за лізингодавцем до кінця терміну дії договору», 0 йдеться у заяві банку.

В ній висловлюється прикрість, що через дії «Мрії» падає імідж українських компаній в Європі.

«При тому, що технічний дефолт був оголошений в серпні, платити за користування технікою «Мрія Агрохолдинг» припинив ще в травні. Проте, ставлячи на чільне місце підтримку національного виробника, «ОТП Лізинг» пішов на збитки для себе, давши боржникові можливість закінчити збиральну кампанію зернових культур. Компанією «ОТП Лізинг» був запропонований графік повернення техніки, в якому с/г техніка повинна була передаватися в останню чергу, щоб дати можливість агрохолдингу зібрати урожай. Однак, переслідуючи, власні цілі, боржник затягував переговорний процес і в результаті відмовився від графіка передачі техніки законному власнику.

Більш того, йдучи назустріч клієнту, «ОТП Лізинг» провів реструктуризацію боргів. На жаль, «Мрія Агрохолдинг» не демонструє готовності дотримуватися європейських принципів ведення бізнесу. Борг агрохолдингу компанії «ОТП Лізинг» досяг 23 мільйони 357 тисяч доларів США, при цьому прострочена частина становить 39 мільйонів 435 тисяч гривень.

Оскільки боргові зобов'язання не виконуються, «ОТП Лізинг» згідно з договором лізингу, має право вилучити свою техніку. Розуміючи, що лізингові відносини для України ще досить нові, ми проінформували про наші законні дії не тільки боржника, а й населення регіону. До останнього ми сподівалися, що повернення техніки боржником проводитиметься цивілізованим способом згідно із законодавством України. На жаль, події, що відбулися в минулу п'ятницю, 3 жовтня, показали, що ми помилялися.

При процедурі вилучення з боку боржника почалися деструктивні дії, які повинні отримати належну оцінку в правовому полі. Зокрема, в районі міста Хоростків, один з шести автомобілів почав переховуватися на високій швидкості від виконавчої служби і співробітників ДАІ, не маючи документів, що дають право на управління транспортним засобом і не виконуючи законні вимоги співробітників правоохоронних органів. У зв'язку з чим порушник був затриманий співробітниками ДАІ, проте згодом сховався від правоохоронних органів за допомогою участі невідомих осіб. Дані дії мають ознаки складу кримінального злочину. При виконанні службових обов'язків державний виконавець зіткнувся з протидією співробітників компанії, які фізично не допустили його на територію, де зберігалася техніка, що не дозволило повернути техніку її законному власнику.

Більш того, після описаних подій, недобросовісний лізингоотримувач, що володіє фінансовими та адміністративними ресурсами в регіоні, розгорнув паплюжну кампанію проти ОТП Банку, підбурюючи місцеве населення до виступів проти банку. Як наслідок, наростає занепокоєння серед клієнтів банку, загострюється загальна ситуація і провокується насильство!», – йдеться в заяві банку.

«Агрохолдинг «Мрія» взяв в лізинг більш 600 одиниць техніки, і якщо вони будуть продовжувати саботувати її повернення лізингодавцю, то це завдасть величезної шкоди репутації країни, і відлякає потенційних зарубіжних інвесторів національної економіки», - зазначив Андрій Павлушин, генеральний директор ТОВ «ОТП Лізинг» - Ми ж з величезною повагою ставимося до наших партнерів. І техніку, яку зобов'язаний повернути «Мрія Агрохолдинг», передамо іншим українським сільгоспвиробникам».

"Мрія" ОТР банк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі