• Головна
  • Тернопільський художник - популярний в Італії
20:00, 9 жовтня 2014 р.

Тернопільський художник - популярний в Італії

Творчість тернопільського художника стала відома завдяки італійцю. Організація виставок, стимул до малювання – так нашому земляку сприяв іноземний колекціонер, який представив роботи Піпана в його місті.

Він познайомився з ним більше, ніж десять років тому. Його творчість так вразила італійця, що останній взявся презентувати її загалу.

П’ЄРО Д АЛЬФОНСО, колекціонер (Мілан, Італія) : «Я познайомився з багатьма художниками не тільки в Тернополі, а й в Одесі. І це були не тільки художники радянського періоду, а й також художники-десиденти. Але творчість вашого тернопільського художника мене вразила більш за все».

Саме завдяки П’єро та його дружині, яка родом з Тернополя, картини Михайла Піпана побачили в Одесі та різних куточках Італії. Вони показують іноземцям життя українців радянського періоду, передає ІНТБ. 

АЛІНА ЯВОРСЬКА, дружина П’єро Д Альфонсо:«Піпан був дуже скромний як художник. Він ніколи не виставлявся так і ніколи в нього не було таких персональних великих виставок. І після того, як ми зробили йому виставку в Одесі, він дуже мав великий успіх. І дуже багато картин ми, до 100 картин, повезли в Італію і робили йому виставку в Мілані, в Тоді, в Ліворно, Амасса, багатьох-багатьох містах».

Кілька років тому італійська сім’я подарувала картину Михайла Піпана Тернопільському художньому музею. Проте сьогодні вперше в його стінах презентувала десятки робіт земляка.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею: «Ми виховані фактично на цьому живописі, на цьому соцарті. І для нас нічого нового. А для Італії це було, все таки, відкриття. Крім того, що тут ми не бачимо такої ідеологічної спрямованості: тут є пейзажі, тут є натюрморти, тут якісь жанрові картини, які малював Піпан. Але вони по своїй техніці дуже цікаві і нагадують, напевно, італійцям італійський неореалізм Готузо, Піценатто».

Виставку робіт Михайла Піпана в Тернополі презентували до його 80-річчя, яке відзначатимуть у квітні наступного року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільський художник #популярність #Італія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...