У Тернополі можна вивчати полярні шапки снігу на Марсі

Проект «Тернопільський планетарій» розпочинає у Тернополі громадська організація «Українська мрія». У його рамках тернополянам та гостям міста пропонують завітати до музею історії астрономії, долучитися до астрономічного гуртка та астрономічних пікніків з телескопами.

— Наш музей діє на вул. Пирогова, 2, на четвертому поверсі. Охочі відвідати його зможуть дізнатися про початки астрономії, астрономічні знання у давніх цивілізаціях, часах Античності та Середньовіччя. Розповімо і про перші телескопи, ракети, українських астрономів, сучасну космонавтику і найновіші дослідження, — каже голова «Української мрії» Сергій Кічула. — А ще у нас є моделі знаменитих космічних кораблів, глобуси зоряного неба, Місяця, Марса. Маємо телурій — прилад, що дозволяє відтворювати річний рух Землі навколо Сонця, фази Місяця.

Макет космічного корабля

Особливий наголос у планетарії — на проведенні експериментів. Так, відвідувачі зможуть приміряти зразок костюма космонавта, влаштувати штучну блискавку, дізнатися свою вагу на Місяці чи Юпітері, навчитися орієнтування за зорями, шукати на небі планети і найцікавіші галактики, зоряні скупчення, туманності.

— Плануємо займатися астрофотографією. Маємо телескоп-рефрактор марки Conuspace-6 60х800, тобто оптичний, для початківців, і телескоп-рефлектор National Geographic 114х900, тобто дзеркальний, — продовжує чоловік.

Тож, окрім місячних краєвидів, у Тернополі можна вивчати полярні шапки снігу на Марсі, хмарні смуги на Юпітері і його супутники, кільця Сатурна, фази Меркурія і Венери, подвійні зорі, зоряні скупчення, багато туманностей і галактик. Для цього при громадській організації діятиме гурток, будуть влаштовувати астрономічні пікніки.

А на випадок поганої погоди для відвідувачів є віртуальний телескоп, що дозволяє бачити зображення поверхні Місяця, пише 20хвилин. Також у планетарії є відеозал, можна розглядати відтворення зоряного неба на великому екрані.

Щодо екскурсій, то їх проводять для груп від 10 осіб. Звертатися потрібно за тел.0-97-177-15-29 (Наталія). Щодо роботи гуртка і пікніків, то вони орієнтовані на групи по 5-10 учасників. Звертатися за тел. 0-67-307-55-58 (Володимир). Участь передбачає організаційні вкладки. Також планетарій присутній у Facebook і Вконтакті як «Планетарій Тернопіль».

Тернопіль планетарій Марс експерименти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі