
16:47, 11 липня 2011 р.
В полі зору тернопільської прокуратури - боротьба з корупцією
З початку року до суду скеровано 40 кримінальних справ про злочини з ознаками корупції, - повідомляє прес-служба прокуратури області. Є результати цієї роботи у Бережанському, Зборівському, Заліщицькому, Підволочиському, Тернопільському та інших районах, місті Тернополі. Про це йшлося на засіданні кординаційної наради керівників правоохоронних органів.
Відшкодовано більше 3 млн. грн.збитків, заподіяних корупційними діяннями.
На жаль, не виявляються корупційні злочини у судовій системі, що вимагає додаткових зусиль усіх правоохоронних органів.
Намітилася тенденція до посилення боротьби з хабарництвом, як одним із найнебезпечніших корупційних проявів. До суду направлено 21 кримінальну справу про одержання хабарів, у тому числі посадовцями органів влади і державного контролю.
Упродовж кількох минулих років одними з кращих у державі були результати роботи правоохоронних органів області щодо протидії адміністративно-караним корупційним правопорушеням.
Вже з початку цього року за вчинення корупційних діянь до кримінальної відповідальності притягнуто 9 правоохоронців (це практично кожен п‘ятий із загальної кількості), у т.ч. 3 податківці та 6 міліціонерів.
Новий антикорупційни закон жорстко вирішує питання подальшого перебування осіб притягнутих до адміністративної та інших видів відповідальності на займаних посадах. Зокрема керівник підприємства у триденний термін зобов’язаний звільнити з посади службовця після одержання постанови суду.
Найкорумпованішими залишаються сфери земельних відносин, банківської діяльності, закупівлі товарів, робіт і послуг, використання субвенції з державного бюджету, підтримки агропромислового комплексу, фінансування будівництва.
Розпорядники державних коштів нерідко діють у власних інтересах та на користь комерційних структур, державним інтересам завдаються мільйонні збитки.
Не викорінено корупційних проявів у діяльності органів податкової міліції, митниці, контролюючих органів, у тому числі у сфері охорони навколишнього природного середовища та земельних ресурсів.
Низькою залишається ефективність виконання судових рішень, винні особи уникають відповідальності, бюджет недоотримує значні суми коштів.
Так, порушено кримінальну справу стосовно 2 державних виконавців, які шляхом фальсифікації матеріалів виконавчого провадження не звернули до виконання більше 30 постанов пронакладеня адміністративних стягнень за порушення правил дорожнього руху. Як наслідок до бюджету не надійшло майже 50 тис. гривень, а правопорушники уникли встановленої законом відповідальності.
Є факти корупційних діянь серед працівників установ виконання покарань, вступу із засудженими у позаслужбові стосунки, пронесення в охоронювану зону заборонених предметів.
Тільки кожному третьому засудженому призначається додаткова міра покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльностю. В поодиноких випадках особи позбавляються спеціальних звань і рангів. Необхідно відійти від практики вишукування підстав для пом’якшення вироків особам, які скоїли корупційні злочини.
Зусилля правоохоронців слід спрямовувати на викриття корупційних правопорушень серед службовців вищих категорій. Успіх правоохоронців у сфері запобігання і протидії корупції можливий лише при належній взаємодії з громадськістю, тому необхідно використовувати усі форми взаємодії у тому числі і “телефони довіри”— підсумував сказане керівник наглядового відомства.
За результатами обговорення питань з реалізації вимог законів України щодо запобігання і протидії корупції, узгоджено низку заходів щодо організації виконання нового антикорупційного законодавства.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...