На Тернопільщині взимку діятиме 5 стаціонарних пунктів обігріву та 5 пересувних

Засоби та сили області до оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій під час осінньо-зимового періоду готові. Зокрема до системи оперативного реагування можливо залучити 1454 осіб та 405 одиниць техніки, готові до діяльності пункти обігріву та життєзабезпечення.
 
Про це повідомив заступник начальника управління ДСНС в Тернопільській області з реагування на надзвичайні ситуації Юрій Берестецький під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке 10 жовтня провів перший заступник голови облдержадміністарції Іван Крисак. Після засідання готовність до реагування у випадку надзвичайних ситуацій та терористичних актів продемонстрували на практиці. Зокрема показали роботу аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС, ДП «Тернопільський облавтодор», ВАТ «Тернопільобленерго».

«На території області діятиме 5 стаціонарних пунктів обігріву та 5 пересувних. Також готовий до роботи пункт життєзабезпечення на базі нашого управління, - повідомив Юрій Берестецький. – Ці пункти можуть функціонувати в умовах проведення АТО. Окрім того, визначені потенційно-небезпечні об’єкти області, які будуть контролювати у посиленому режимі».

Затвердили також карту, на якій позначили проблемні ділянки доріг на основі аналізу ситуації попередніх років під час осінньо-зимового періоду. Там зосередять додаткові сили та засоби оперативного реагування, а також стаціонарні та пересувні пункти обігріву.
 
Готова область і до ускладнення погодних умов, зокрема задіяні будуть 92 автоцистерни, тягач для розчищення доріг, екскаватор, пересувні електростанції.

За розпорядженням облдержадміністрації утворили штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Саме там визначатимуть потреби в силах та засобах, узгоджуватимуть дії у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, а також вирішують питання виділення коштів із матеріального резерву, зазначив головний спеціаліст відділу цивільного захисту населення ОДА Петро Білей.

Вдосконалення потребує система оповіщення області.  Відтак представники управління з питань цивільного захисту населення планують закупити систему оповіщення автоматичного режиму. Районним державним адміністраціям також рекомендують знайти кошти на закупівлю нового спорядження.
 
«У такий складний період, який переживає наша держава, потрібно згуртувати свої сили для спільної роботи, - зазначив Іван Крисак. – Ми маємо максимально підготуватись до можливих труднощів. Кошти знайти нелегко, але такі речі, як система оповіщення, на сьогодні мають бути в наявності та належному стані. Тож ми працюватимемо над реалізацією запланованих угод, які передбачають закупівлю спорядження».
 
Довідково:
 
Система оповіщення в області діє через частоти FM-станцій - 103,5; 106,1; 105,6; 101,1.За умови знеструмлення підприємств елелктрозв’язку у наявності є резерв електроживлення, якого буде достатньо протягом 3 годин, а також 149 автономних джерел живлення. Запасу пального вистачить на 3 доби роботи.

Тернопільщина підготовка до зимового періоду пункти обігріву
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі