Відсутність вакцин на Тернопільщині загрожує спалахами інфекційних захворювань і навіть епідеміями

На Тернопільщині катастрофічно не вистачає вакцин для щеплення дітей. Забезпеченість імунобіологічними препаратами за 9 місяців 2014 року до реальної потреби становить від 3% (вакцина БЦЖ) до 23% (вакцина АаКДП «Інфанрікс»). Через відсутність вакцин діти фактично не отримують профілактичних щеплень, що в майбутньому може загрожувати спалахами інфекційних захворювань і навіть епідеміями.

Лікувально-профілактичні заклади отримують імунобіологічні препарати по мірі їх надходження в область. Нерегулярні централізовані поставки імунобіологічних препаратів у 2013-2014 роках негативно вплинули на своєчасність імунізації.

Відсоток охоплення щепленнями дітей до одного року життя за 9 місяців 2014 року: проти дифтерії, правця та кашлюка - 24%; поліомієліту – 25%; туберкульозу – 27,1%; кору, паротиту та краснухи – 29,2%; гемофільної інфекції – 32,3%; гепатиту В – 52,6%.

Туберкулінодіагностикою охоплено лише 4111 дітей при річному плані 175391, виконання плану туберкулінодіагностики становить 2,3%, констатує головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Майя Голяк.

Через дефіцит туберкуліну виникає необхідність щодо раціонального його використання. Відсоток охоплення щепленням дітей у 7 років проти туберкульозу становить лише 4,8%. Вакцинацією проти туберкульозу охоплено 27,1% новонароджених. За 8 місяців 2014 року на території області зареєстровано 11 підлітків і 1 дитину, хворих на туберкульоз. Найбільш тривожним є те, що дітей методом проведення туберкулінодіагностики не виявлено.

Виконання плану туберкулінодіагностики є катастрофічним (2,3%), що може загрожувати подальшому збільшенню захворюваності дітей та підлітків туберкульозом та збільшення запущених форм захворювання, каже Майя Голяк.В області забезпечено вільний доступ до консультування та безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію. Тернопільська область належить до регіонів з низьким рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію та низьким рівнем смертності від захворювань, зумовлених СНІДом, пише Номер один.

Стан епідемічного процесу в області, як і в Україні, характеризується поширенням ВІЛ серед різних категорій населення, нерівномірним поширенням ВІЛ на адміністративних територіях. В області активні всі шляхи передачі, проте значно активізувався статевий - 66,7%, парентеральний становить 19,7%, від матері до дитини - 13,6%.Серед виявлених ВІЛ-інфікованих 47,7% складають жінки та 52,3% - чоловіки. Частіше виявляються випадки ВІЛ-інфікування серед міського населення - 65,9%, 34,1% - серед жителів сіл.

Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції за 8 місяців 2014 року зареєстрована в м. Тернополі – 33. Випадки ВІЛ/СНІДу зареєстровано в 16 районах та м.Тернополі. Лише у Зборівському районі - жодного. Крім цього, 10 випадків ВІЛ-інфекції виявлено серед осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.Щорічно в області на ВІЛ обстежуються понад 60 тис. осіб. За 8 місяців поточного року в області проведено 42600 досліджень, виявлено 84 серологічних маркерів ВІЛ.

Туберкульоз залишається основною причиною смерті серед людей, які живуть з ВІЛ, і ситуація з поширенням туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих осіб в області є складною. За 6 місяців 2014 року померло 11 ВІЛ-інфікованих осіб.

Тернопільщина вакцини епідемії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі