Тернополян на «Єлисейських полях» вчили надавати домедичну допомогу в умовах військових дій

Надавати домедичну допомогу в умовах військових дій вчили тернополян 12 жовтня на так званих "Єлисейських полях" у Тернополі. Такий вишкіл провели лікарі із медичного загону "Білі берети".

Медики показували як зупинити кроветечу, накладати пов'язки, як проводити серцево-легеневу реанімацію та як транспортувати потерпілого. Під час військових дій травми можна отримати на кожному кроці. І тут важливо не допустити великої крововтрати у потерпілого, наголошували лікарі.

- Злітають уламки від сучасних бомб, мін, боєприпасів, травмувати можуть фрагменти металевих конструкцій , вибитий кулею уламок цегли, стіни, щебінь, - розповідає 20хвилин лікар Олексій Андрійчук. - Основною причиною смерті на полі бою є кровотеча, як наслідок - значна крововтрата як і травматичний шок. Щоб не допустити крововтрати і шоку, наше завдання зупинити кровотечу. Для цього нам потрібен джгут. 

Медик показав присутнім як користуватися джгутом. А також зауважив, що якщо немає цього засобу, то його може замінити ремінь, шнурок чи навіть шматок дроту.
- Такі вишколи є дуже корисними, бо ми ніколи не знаємо, що з нами може трапитися, - каже тернополянка Юлія. - Тому навички із надання першої медичної допомоги можуть стати у пригоді.

Тернопіль домедична допомога "Єлисейські поля"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі