• Головна
  • У Тернополі - два лідери перегонів до Верховної Ради (соціологія)
15:00, 14 жовтня 2014 р.

У Тернополі - два лідери перегонів до Верховної Ради (соціологія)

Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного Центром з інформаційних проблем територій НАН України, у Тернополі поки що лідирують два кандидати - представник “Свободи” Олексій Кайда та самовисуванець Тарас Пастух, котрого підтримує партія “Об’єднання “Самопоміч” та який зараз перебуває у зоні АТО у лавах Збройних сил України.

Згідно з даними опитування, Олексій Кайда набрав би 23,7 % голосів тернополян, Тарас Пастух — 21,8 %, Андрій Шевченко, представник Радикальної партії — 6 %, Іван Ковалик, висуванець Народного фронту — 4,6 %, самовисуванець Віталій Максимов — 2,7 %, Катерина Бойко від Правого сектору — 1,4 %, Анатолій Вихрущ від Народного Руху — 1,3 %. Інші кандидати згідно з опитуванням, набрали би менше одного відсотка голосів виборців. А 38 % опитаних - не визначилися. Опитування проводилося 4-7 жовтня. Еквівалентна вибірка становить 570 респондентів, що відображають генеральну сукупність за віковими та соціальними ознаками.

Роман Соломонюк підкреслив, що при оцінці опублікованої соціології у першу чергу потрібно звертати увагу на те, хто публікує такі дані. “Наприклад, наш Центр працює на ринку з 1990 року. Середня фактична похибка (порівняння прогнозу і фактичного результату) складає 1,5 %, що є достатньо точним результатом. Разом з тим, ми дуже рідко публікуємо дані соціологічних опитувань. Головне завдання соціології — це корекція інформаційної кампанії”, - сказав він.

Водночас, окремі так звані “політичні технологи” щиро вірять у те, що оприлюднивши рейтинг можна виграти вибори. “У теперішній ситуації, коли настрої суспільства є критичними, оприлюднення рейтингів мало впливає на вибір”, - зауважив Роман Соломонюк

Загалом, за словами експерта, соціологія — це інструмент заміру температури суспільства. "Як термометром не можна підняти чи опустити температуру, так само публікацією рейтингів неможливо різко змінити думку суспільства", - сказав він.

Експерт порекомендував виборцям не звертати уваги на рейтинг. “Вибори — це почесний обов’язок. Оцінювати потрібно програму і дії кандидата, а не рейтинги. В іншому випадку — ви станете жертвою політичної технології”, - говорить Роман Соломонюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#в Тернополі два лідери перегонів до Верховної Ради
Оголошення
live comments feed...