• Головна
  • Які зміни чекають на тернопільських абітурієнтів у ЗНО?
16:30, 15 жовтня 2014 р.

Які зміни чекають на тернопільських абітурієнтів у ЗНО?

15 жовтня Міністерство освіти і науки України має затвердити правила вступу у вищі навчальні заклади на 2015 рік. Згодом оприлюднити мають також Наказ про організацію проведення ЗНО. Зараз триває дискусія щодо змін, які анонсували у Міністерстві. За роз’ясненнями журналісти звернулись до організаторів ЗНО на Тернопільщині.

Конкретно говорити про зміни у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання ще рано, кажуть організатори тестування. Проте вже відомо про кілька змін. Зокрема предметів на тестуванні у 2015 році буде менше. Не складатимуть тепер ЗНО з світової літератури і всесвітньої історії. Для решти предметів уже опубліковані програми тестування. Ще одне нововведення – сертифікати ЗНО минулих років будуть не дійсні. Усі, хто хоче вступати у виші, має заново складати тестування. Вперше на ЗНО у 2015 році будуть дворівневі тести з української мови та літератури і математики.

- Дуже багато було нарікань на складність тестів з української мови та літератури, інших предметів і в тому числі математики. Складати будуть як профільний і непрофільний предмет. Зрозуміло, що на механіко-математичні факультети потрібен надзвичайно добрий рівень знань з математики. Тестовий зошит буде складатися з базового рівня і поглибленого рівня. Що ж до методики нарахування балів, то це буде відомо пізніше, – розповів тв4 заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

У 2015 році ЗНО з української мови будуть зараховувати як державну підсумкову атестацію. Створюють єдині тести для оцінювання знань випускників лише з української мови. Розпочнеться складання іспитів з квітня. Скасувати мають і 124-бальний бар’єр для абітурієнтів. Виші можуть самі визначати прохідний бал на різні спеціальності. Випускникам коледжів для вступу теж потрібне ЗНО.

- В проекті написано, що всі випускники коледжів мають проходити тестування і за результатами вони будуть вступати лише на перший курс вищого навчального закладу 3-4 рівня акредитації, – каже Юрій Шайнюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #абітурієнти #ЗНО
Оголошення
live comments feed...