• Головна
  • У Тернополі розпочали реконструкцію двору музею політв’язнів
16:00, 15 жовтня 2014 р.

У Тернополі розпочали реконструкцію двору музею політв’язнів

Урочисті заходи із нагоди 18-річчя від часу створення Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів відбулись 14 жовтня. Під час урочистостей освятили хоругву музею та панно революційної тематики.

Зі святом привітав працівників музею перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак.

«Сьогодні маємо потрійне свято – День Покрови, День Українського козацтва та День народження музею політичних в’язнів. 72 роки тому створили УПА, воїни якої пройшли нелегкий шлях переслідувань. Саме вчинки наших попередників – Степана Бандери, Романа Шухевича – надихають воїнів на Сході. У цьому музеї зібрані експонати та матеріали, які розповідають про національно-визвольну боротьбу. За 18 років його функціонування працівники зробили вагомий внесок щодо популяризації історичних надбань. Завдяки цій праці формується свідомість нового покоління. Тож бажаю Вам натхнення для втілення ідей та можливостей для розвитку. Мирного неба нам усім", - зазначив Іван Крисак.

Перший заступник подякував працівникам музею та нагородив грамотами старшого наукового співробітника музею Ігора Олещука та наукового представника Ореста Савку.

Іван Крисак наголосив, що завдяки підтримці очільника області Олега Сиротюка на території музею розпочали реконструкцію двору. Завідувач музею Святослав Кравчук розповів детальніше про плани щодо оновлення музею.

«Сьогодні освятили нову хоругву та панно, яке приурочене боротьбі за визволення народу, - зазначив завідувач музею Святослав Кравчук. – Окрім того, ми підготували необхідні документи для проведення реконструкції двору. Хочемо автентично відтворити дану територію, зробити естакаду, а також поставити повноцінну сцену. А ще плануємо взяти на баланс дві додаткові кімнати, в яких розмістимо нові експонати. Таким чином дещо змінюємо своє обличчя до повноліття».

Довідково:

«Історико-меморіальний музей політичних в’язнів», як відділ Тернопільського обласного краєзнавчого музею відкрито й освячено 14 жовтня 1996 року на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Ідея створення музею належить краєзнавцю, археологу, директору Інституту національного відродження — Ігорю Ґереті. Його підтримали колишній директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Венедикт Лавренюк, обласна Спілка політв’язнів і репресованих та обласне товариство «Меморіал» імені Василя Стуса. Власне тоді і було відкрито першу експозицію, яка розміщувалась лише у кількох камерах.

Станом на сьогодні виставкові зали музею розміщені у 28-ми камерах колишнього слідчого ізолятора радянської спецслужби. Будівля, в якій розташований музей, була побудована на базі підвалів будинків XVII та XIX століть у 1944-1947 роках німецькими військовополоненими. Вона перестала використовуватись як приміщення для спецслужби у 1986 р., а сама внутрішня тюрма, розпочинаючи із кінця 1970-х – початку 1980-х, втратила своє функціональне призначення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #реконструкція #двір музею політв`язнів
Останні новини
ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Трійця 2025: коли святкуємо Зелені свята та які традиції збереглися
У ТЦК хочуть масово призвати ці групи населення, оприлюднено ознаки потенційно мобілізованих: мобілізація, повістки, ВЛК
В Україну повертається зима і сніг, потужна гроза і град вдарять в регіонах: пре дощ і злива, прогноз налякав самих експертів
Оголошення
live comments feed...