Благодійний концерт врятує десятки життів

Збір теплих речей чи продуктів, перекази коштів доброчинцями, робота волонтерів, безоплатне надання медикаментів підприємцями – все це способи допомогти Українській армії. Ще один ефективний варіант – благодійні концерти, кошти з яких ідуть на потреби вояків.

Такий концерт за участі «Тріоди» і гурту Dzidzio відбувся на Центральному стадіоні Тернополя. Тисячі тернополян прийшли на захід і тим самим долучились до доброї справи. Адже 100% виручених від продажу квитків коштів підуть на потреби АТО. Організували концерт та залучили виконавців члени міського осередку громадської організації «Об'єднання «Самопоміч».

 - Щоб не було підозр, що це перед виборами якийсь піар, я хочу сказати, що громадська організація «Самопоміч» тільки починає працювати,  - каже заступник голови міського осередку «Самопомочі» Олег Нитка. -Серйозна робота розпочнеться 27 жовтня. Власне, після виборів. Ми вважали за потрібне й організували цей концерт. Думаю, люди самі все оцінять. За моєю спиною ви самі бачите, що вдалося зробити завдяки цьому.

Концерт не був розвагою ні для виконавців, ні для гостей. "Тріода" заспівала "Пливе кача", була хвилина мовчання. У ту мить на стадіоні панувала "гробова" тиша. У молодих тернополянок текли сльоз. Також усі присутні на стадіоні, і учасники і глядачі, спільно виконали Гімн України.

За частину зібраних коштів "Самопоміч" організувала доставку 10 тонн речей медичного призначення з Франції загальною вартістю 1 мільйон 300 тисяч гривень. Серед потрібного постраждалим у війні патріотам -функціональні ліжка, медичне обладнання та меблі, матраци, засоби пересування для інвалідів та інше.

Командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко у день проведення концерту побував у Файному місті. Чоловік, який бачив жахіття війни, був поранений, подякував тернополянам за їхню підтримку. Комбат наголосив, що "Донбас" створений і існує виключно завдяки допомозі від волонтерів та небайдужих українців.

- Влада не виконує своїх функції, - сказав Семен Семенченко. - Ми самі організувались і воювали, як партизанський загін. Усе, що мали і маємо зараз, – лише завдяки небайдужим людям. Хочу подякувати тернопільським матерям за синів, з якими мав честь воювати пліч-о-пліч. У "Донбасі" було п'ятеро тернополян. Зараз у строю залишився один... Двоє - в полоні, а двоє - віддали життя за Україну....

Члени "Об'єднання “Самопоміч” планують закупити теплі речі, засоби гігієни, медпрепарати і технічні засоби для військових формувань, які захищають нашу землю на Сході. Все придбане, обіцяють представники „Самопомочі”, не потрапить на склади чи невідомо куди. Відправлення будуть адресними - для тернополян та частин, які справді воюють на передовій. Приміром, нашим хлопцям із 128 гірсько-піхотної бригади, частини якої перебувають у Луганській та Донецькій областях, передадуть через тернополянина Тараса Пастуха. Чоловік служить розвідником бригади, перебуває в Дебальцевому. Він зсередини знає ситуацію і потреби вояків, а головне, зможе скоординувати доставку в ті регіони, де "гаряче" і куди волонтери без досвіду просто не заїдуть. Волонтери та громадяни, які допомагають військовим, за словами Тараса Пастуха, - одна з основних опор армії.

- Підтримка людей дуже відчувається, - каже чоловік. - Це було помітно як у навчальному центрі, коли допомагали з бронежилетами, касками, спорядженням і навіть технічними пристроями, так і в зоні АТО. Завдяки волонтерам в армії з'являється новітнє обладнання, транспорт.

Разом з тим, тернополянин вважає, що волонтерам варто об'єднуватися, як зробили учасники та симпатики "Самопомочі".

- Значних проблем із харчами чи захистом уже немає, - каже Тарас Пастух. - Однак є, як уже говорив, потреба у технічних засобах, медпрепаратах. Тож волонтерам чи поодиноким помічникам варто об'єднуватися, бо тоді є більші можливості. Хочу подякувати тим людям, які заради підтримки військових переказують гроші чи купують необхідне. А також тим, хто у різний спосіб долучається до допомоги війську. За цими добрими справами - збережені людські життя.

Благодійний концерт врятує десятки життів, фото-1 Благодійний концерт врятує десятки життів, фото-2 Благодійний концерт врятує десятки життів, фото-3 Благодійний концерт врятує десятки життів, фото-4 Благодійний концерт врятує десятки життів, фото-5
благодійний концерт в Тернополі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі