Галузь охорони здоров’я Тернопільщини готується до зими

Як і вся область, цьогоріч лікувальні заклади краю мають скоротити обсяги споживання енергоресурсів та перейти на альтернативні види палива. Ясна річ, замінити одразу всі котли у медзакладах область не може. Ця робота відбувається планомірно та поступово. 

Мережа закладів охорони здоров’я складається з 95 лікувально-профілактичних закладів, з них 21 опалюється від підприємств «Теплокомуненерго» та 70 закладів мають власні котельні. За останні роки котельні чотирьох закладів переведено на альтернативне паливо: Збаразька, Козівська, Лановецька, Заліщицька центральні районні лікарні.

- У 2014 році проведено реконструкцію котельні в Кременецькому медичному училищі, де замінено 4 газові котли на нові енергозберігаючі, що дасть можливість зекономити 30%. У Гусятинській ЦРКЛ завершується будівництво котельні на тверде паливо та змонтовано два котли вартістю 185 тисяч гривень кожен. У Копичинецькій районній лікарні розроблено проектно-кошторисну документацію на переведення на альтернативне паливо, яка проходить держекспертизу. У Підволочиській ЦРКЛ проводиться переведення котельні на альтернативне опалення. У Бережанській ЦРКЛ планується опалювати хірургічний корпус дровами (газові грубки), - розповідає Номеродин начальник КУТОР «Служба технічного нагляду за будівництвом і капітальним ремонтом об`єктів охорони здоров`я» Олександр Савчук.

Планується перевести на індивідуальне опалення адміністративний корпус, хірургічне відділення і рентгенологічний кабінет Підгаєцької ЦРКЛ. У терапевтичному відділенні корпусу №2 Бучацької ЦРКЛ проведено модернізацію котла на тверде паливо. Жіноча консультація переведена на комбіноване тверде й електричне опалення. Планується до початку опалювального сезону замінити газове опалення на електричне в інфекційному відділенні.

У Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації заплановано встановлення електричного котла для нагрівання води в басейні. На даний час вивчається питання про укладення договору на придбання котла на альтернативні види палива (на дрова) в лізинг.

- У міських медичних закладах проведено роботи на суму 789,9 тисячі гривень, а саме: проведено капітальний ремонт інфекційного корпусу лікарні швидкої допомоги на суму 547,4 тисячі гривень, капітальний ремонт покрівель ЛПЗ на суму 198,5 тисячі гривень, проводиться капітальний ремонт інфекційного відділу міської дитячої лікарні - 44 тисячі гривень. Проведено капітальні ремонти у 12 відділеннях закладів охорони здоров’я та у 46 закладах первинної сільської мережі. Для прикладу, в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Мильне Зборівського району зробили капітальний ремонт приміщень, провели електромонтажні та сантехнічні роботи. Для цього були залучені кошти благодійників, спонсорів та загального місцевого бюджету – загалом понад 100 тисяч гривень. Відкрито після ремонту два пункти швидкої допомоги в селах Вигода Борщівського та Заруддя Збаразького районів, - пояснює Олександр Савчук.

Станом на 18 вересня заготовлено 472 тонни твердого палива. Завезення вугілля передбачається у вересні-жовтні, згідно з передбаченими обсягами фінансування.

Тернопільщина медицина зимовий період
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі