Що мають робити тернополяни, коли у місті почнуть гудіти сирени?

Якщо ви чуєте у місті, що гудить сирена, це означає "Увага всім". Потрібно увімкнути проводові радіо або так званий "колгоспник" чи місцеве телебачення. Там звучатиме, що робити далі і як себе вести. Звісно, це можуть планові перевірки, тому турбуватися не потрібно. Але у неспокійний у країні час потрібно бути готовими до всього.

Про роботу системи оповіщення та про що свідчать звуки сирени, розповідає заступник начальника відділу оповіщення управління з питань цивільного захисту населення ОДА Анатолій Крук.

- Перевірку системи оповіщення ми проводимо щоденно о 10.00 від нашого чергового до чергового міліції. Населення ця інформація не стосується, - каже він. - Також перевірки тривають щосереди о 15.00. Тоді можна чути коротке звучання сирени не на повний цикл. Ми просто перевіряємо працездатність сирени. А також цього дня о 7.30 ми запускаємо стійки централізованого виклику. Це обладнання, яке переключає домашні і службові телефони керівного складу управління до відповідної системи.

Місячну перевірку системи оповіщення проводять у першу середу місяця з 14.00 до 15.00. Якщо цього дня свято, перевірку переносять на другу середу місяця.
- В цей час ми запускаємо сирени, включаємо радіотрансляційну мережу та інформацію на радіоточках, - каже Анатолій Крук. - Чому такі перевірки тривають з 14.00 до 15.00? Саме в цей період триває перерва радіотрансляції.

До слова, 8 жовтня тернополян схвилювала сирена, яка почала гудіти о 14.05, а не о 15.00, як це роблять традиційно щосереди. Про це вони писали на сайт 20minut. Саме цього дня тривала річна комплексна перевірка системи оповіщення, пояснює пан Крук. Про цю перевірку попереджали три дні поспіль по радіо та телебаченні. 

- Що таке сирена? Це сигнал , щоб привернути увагу населення, - пояснює фахівець. - Потрібно включити радіо, телебачення і слухати, що там говорять, а також слід читати субтитри. Там звучатиме інформація чи це перевірка чи не дай боже щось сталося та вказівка, що робити далі.

Нажаль наша система наша оповіщення вже є застарілою, хоча у робочому стані, додає Анатолій Крук. А нова система на базі цифрових технологій є надто дорогою і ми не можемо собі таке дозволити. Тому поки що змушені користуватися тим, що є.

- Нажаль, у останні роки на реконструкцію системи держава коштів не виділяла, - каже чоловік. - А у сьогоднішній складний час це тим більше неможливо. Також є проблема в тому, що все менше жителів області користуються послугами проводового радіомовлення. Тож у планах є підключення системи до FM-радіостанцій.

Тернопіль система оповіщення населення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі