Чому тернопільський аеропорт вже більше двох років перебуває в стані банкрутства?

Про відновлення роботи Тернопільського аеропорту йшлося 23 жовтня на нараді під керівництвом заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюри за участю представників Регіонального  відділення Фонду державного майна у Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду області, Державної виконавчої служби області.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Леонід Бицюра, обласна державна адміністрація готує проект виведення з кризового  стану Тернопільського аеропорту.

«Для нас дуже важливо відновити діяльність аеропорту, адже більше двох років авіаційне підприємство перебуває в стані банкрутства, - наголосив Леонід Олексійович. – Транспортно-логістична  діяльність є пріоритетною для області  і відкриває нові перспективи. Тернопільщина має значні переваги в цьому плані на відміну від сусідніх областей».

Під час наради  обговорили питання погашення заборгованості по соціальним внескам, по виплаті заробітної плати працівникам підприємства, а також  судові позови  щодо невиконаних зобов’язань ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий».

«Ми виходимо на зрозумілий алгоритм повернення в обласну власність майна або коштів  на суму 4 млн. гривень. Також перед нами завдання – закріплення земельної ділянки за підприємством та освоєння нових видів діяльності, які не суперечать та не будуть перешкоджати наданню авіапослуг», - зазначив Леонід Олексійович.

Відтак, учасники засідання узгодили позиції щодо програми виведення підприємства  з кризового стану.  Її проект розглянуть  на  сесії Тернопільської обласної ради.

Зазначимо, міжнародний аеропорт «Тернопіль» є комунальною власністю Тернопільської обласної ради та займає площу 164,29 га, розташований на відстані 3 км на південний схід від міста Тернополя.З початку 90-х років спостерігалось поступове зменшення пасажиропотоку. У 2001 році аеропорт перестав повноцінно функіонувати. Деякий час він не відігравав важливої ролі: здійснювалося лише декілька рейсів на тиждень. У 2004 році аеропорт отримав статус міжнародного.

 У червні цього року депутати Тернопільської обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо передачі з державної власності  Тернопільського державного авіаційного  підприємства «Універсал-Авіа» до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.

Тернопільський аеропорт перебуває в стані банкрутства
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі