В зоні АТО голосують не всі тернополяни

Парламент не забезпечив усім учасникам АТО можливості голосувати. Тому свій вибір зроблять лише ті вояки, які встигли змінити місце голосування та мають паспорт. Крім того голосувати зможуть місцеві вояки, але не всі цього хочуть.

Близько 50-ти тисяч наших вояків різних структур і формувань зараз перебувають на Сході. Та лише 10 тисяч, як повідомили в ЦВК, встигли і зуміли змінити місце свого голосування. Приміром виборцями будуть бійці батальйону Айдар. Голосуватимуть вони на дільницях в Новоайдарі. Мали б голосувати й на дільниці в Щасті, але її не відкрили…

  • Ми, задля безпеки і оперативності, будемо їхати на голосування групами, - повідомив тернополянин Сергій, який воює в «Айдарі». – Так само ми робили й на президентських виборах. Серед нас, до речі, є місцеві, вони зможуть проголосувати на дільницях в своїх селах чи містечках.

Та не всі, як зауважив тернополянин, скористаються правом.

  • Ця інформація уже звучала і таємниці тут нема: приїзджати в спецодязі та зі зброєю на дільницю, як боєць «Айдару», а потім ще й показувати свій паспорт – ризик для родин бійців, які проживають на Сході. Не виключено, що можуть постраждати родини воїнів.

Не голосуватимуть бійці 128 гірсько-піхотної бригади, які зараз перебувають під Дебальцево та в ньому безпосередньо.

  • У нас немає паспортів, є лише «воєнніки», - каже тернополянин Андрій, який там воює. – Наш уряд не прийняв змін до закону, якими б дозволили голосування по квитку. Тому ми залишаємося без можливості зробити вибір.

Підтверджує те, що вояки 128 бригади не голосуватимуть й тернополянин Тарас Пастух, який служить розвідником і зараз в Дебальцево.

  • Вояки дуже розчаровані і обурені, - каже пан Тарас. – Виходить, що обов’язок захищати державу ціною здоров’я чи навіть життя у нас є, а права обрати гідну владу – нема. Це не правильно. В середині усе кипить. Права голосу не дали тисячам воїнам-виборцям.

Щодо дільниць для голосування місцевого населення, то частина з них відкрита і люди голосують. Хоча ситуація напружена – зранку ворог обстрілював блок-пости в районі Дебальцевого. Зараз пріоритетне завдання наших оборонців – забезпечити голосування мирному населенню, нге допустити провокацій чи агресії, простежити за тим аби не було фальсифікацій. Від цих виборів залежить доля країни, то ж забезпечити голосування завдання не менш важливе аніж втримати території.

Тарас Пастух
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі