Військові у Верховній Раді можуть влаштувати екс-регіоналам побиття – прогнози експертів

Вірогідність силових сценарії у Раді залежатиме від дій опозиції.

Експерти прогнозують "військовій" Раді жорсткі протистояння. Ілюстрація Політичні експерти розповіли, що кількість військових у новій Раді підвищує вірогідність бійок "без сентиментів".

Так, політтехнолог Тарас Березовець припустив, що у парламенті буде багато силових акцій. “Насправді "Опозиційному блоку" доведеться складно. Там [у Раді, - ред.] дуже багато буде фронтовиків і вони вважатимуть багатьох людей, наприклад, Добкіна, Шуфрича, своїми прямими ворогами. І тому відповідно до них можуть діяти дуже агресивно", - зауважив Березовець.

Водночас, додав політтехнолог, "Опозиційний блок" навряд чи буде блокувати трибуну, адже їх дуже мало. Із ним погодився політолог Віталій Бала, зазначивши, що для опозиційних депутатів блокувати - це ризикувати своїм здоров'ям. Кандидати з опозиційного блоку задоволені результатам екзит-полів   "Якщо буде коаліція всіх тих політичних сил, які боролися з режимом Януковича, то хто там буде блокувати... Взагалі все буде залежати від того, наскільки вони [опозиція, - ред.] будуть провокувати чи не провокувати ситуацію - від того буде залежати і блокування, і бійки", - сказав Бала.

"Коли військові, які воювали, зараз у Верховній Раді, все буде набагато простіше, ніж це було. Там ніяких сентиментів - бити чи не бити - не буде. Тому я би радив опозиціонерам критикувати, але конструктивно, і ні в якому випадку не виступати промоутерами Росії як країни агресора, як це робили у парламенті, коли виходили і звинувачували ЗСУ, українську владу, що вони такі погані, а вихваляли загарбників. Якщо цього не буде робитися, не буде провокацій з такими виступами, безумовно, можна суттєво зменшити вірогідність таких зіткнень", - сказав політолог Віталій Бала.  

У свою чергу професор політології Києво-Могилянської академії, доктор історичних наук Олексій Гарань вважає, що навряд чи у новій Раді можливі силові варіанти розвитку подій, передає ТСН.  "Причини бійок і блокувань трибуни [у попередній Раді, - ред.] полягали у тому, що тодішня більшість, якій давав відмашки Янукович, не хотіла слухати меншість. А після Майдану ми цього у Раді практично не бачимо", - зауважив він. Гарань не відкидає, що нардепи з "Опозиційного блоку" будуть кидати колоди під ноги більшості. "Але вони ж конформісти, усі ці регіонали", - додав професор.

Військові у Верховній Раді влаштувати екс-регіоналам побиття прогнози експертів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі