• Головна
  • У Тернополі членів ДВК, які переписували протоколи на колінах в приміщенні ОВК, затримали (фото)
11:00, 29 жовтня 2014 р.

У Тернополі членів ДВК, які переписували протоколи на колінах в приміщенні ОВК, затримали (фото)

Затяжний підрахунок голосів на ДВК, процедурні порушення виборчих комісій, погрози видалення спостерігачів із виборчої дільниці - так проходить підрахунок голосів виборців на позачергових виборах народних депутатів України у місті Тернопіль (ОВК № 163).

Станом на 5:00 ранку, у Тернополі залишилося дві виборчі дільниці, які не закінчили підрахунок голосів. А саме, виборча дільниця № 611096, (майдан Перемоги, 3) та виборча дільниця № 611112 (просп. Степана Бандери, 11).

Причину такої затримки повідомляє короткостроковий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА Штогрин Марта:

«На ДВК були порушення процедури підрахунку голосів у результаті чого не сходилася кількість бюлетенів після підрахунку. Тому ДВК були змушені повторно підраховувати бюлетені подані за кожного суб'єкта виборчого процесу

Члени ДВК дільниці № 611096 кількість голосів змогли підрахувати лише за третім разом.

Натомість на виборчій дільниці № 611126 короткостроковий спостерігач ОПОРИ Цаль Наталя зробила зауваження членам ДВК, щодо порушення процедури підрахунку голосів. У відповідь члени комісії зробили попередження про видалення короткотермінового спостерігача із виборчої дільниці. Спостерігачі різних політичних сил, що знаходилися на ДВК після такої заяви прийняли позицію Цаль Наталі. Члени ДВК запропонували спостерігачам підписати та поставити печатку на пустий протокол, але вони відмовилися та наполягли на своїй присутності при підрахунку. Такі дії вказують на спробу підробити протокол підрахунку голосів.

Щодо порушень на ОВК, вони теж переважно були процедурними.

Короткотерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА на ОВК № 163 Федюк Соломія повідомляє:

«Із порушень на ОВК № 163 зафіксували перепис протоколів членами виборчої дільниці № 611124 за межами виборчої дільниці, тобто у приміщенні ОВК. Ідентичне порушення здійснювала ДВК дільниці № 611167. Перевезення бюлетенів здійснювалося у відкритому вигляді. Також помітили наявність печатки у членів ДВК.»

Під час транспортування бюлетеенів до ОВК печатка повинна була залишатися у сейфі дільничої виборочї комісії ( ч.4 ст.93 Закону України «Про вибори народних депутутів України»).

Нагадуємо, що згідно із ч.2 ст.158 Кримінального кодексу України підробка виборчої документації карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права  обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #ОВК #протоколи #порушення
Останні новини
Оголошення
live comments feed...