Земляки Хоптяна витісняють тернопільських з ринку будматеріалів

Тернопільська область багата на природну будівельну сировину: глини, каоліни, кварцити, будівельний камінь тощо. Галузь виробляє матеріали, деталі й конструкції для всіх видів будівництва.

Однак виявилося, що продукція більшості підприємств Тернопільщини – неконкурентоспроможна. Про це говорили учора під час колегії облдержадміністрації.

Найвищі показники з виробництва будівельних матеріалів було зафіксовано в області у 2004-2008 роках. У поточному 2014 році cпостерігається тенденція значного зменшення виробництва цегли та зростання виробництва бетонних, залізобетонних виробів і монолітного бетону, що свідчить про перехід будівельників до індустріальних способів ведення будівельно-монтажних робіт.

Проте ситуація на підприємствах будівельної індустрії є досить складною. Продукція більшості підприємств  уже давно стала неконкурентоспроможною на ринку будівельних матеріалів. Підвищення ж її якості до рівня європейських вимог залежить передусім від впровадження новітніх екологічних енергозберігаючих технологій на цих підприємствах, встановлення на них сучасного обладнання.

На жаль, коштів на це у виробників здебільшого немає, взяти ж кредити не дозволяють непомірно високі банківські ставки. У зв’язку з недостатньою конкурентоспроможністю місцевих будівельних матеріалів та виробів будівельні організації закуповують їх значну частину у сусідніх областях, як наприклад збірні залізобетонні елементи, цеглу у Хмельницькій області. Як наслідок наповнюється бюджет сусідньої, а не Тернопільської області.

 Загалом на Тернопільщині виробляють весь спектр будівельної продукції: стінові (цегла, бетонні й гіпсобетонні вироби, шлакоблоки), в'яжучі (сухі будівельні суміші, цемент, вапно, будівельний гіпс), покрівельні (оцинкований та кольоровий профнастил, металочерепиця руберойд та інші рулонні матеріали), оздоблювальні, облицювальні, ізоляційні матеріали, збірний залізобетон і бетон, теплоізоляційні матеріали, труби пластмасові водопровідні та каналізаційні, дерев'яні і металопластикові дверні та віконні блоки тощо.

 

 

будматеріали
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі