Тернопільський сепаратист: «Зараз мені вигідно бути з росіянами. Скоро я з новою владою увійду до Києва»

У Тернополі розпочинається суд над двома братами, яких звинувачують у державній зраді.

Ми вже розповідали про те, що в Тернополі заарештували двох братів-близнюків, обвинувачених у державній зраді і пособництві терористам. Днями матеріали цієї кримінальної виробництва були передані в суд, і нам стали відомі деякі подробиці.

Близнюки-сепаратисти, виявляється, час від часу жили в Москві, зустрічалися з Олегом Царьовим, якого, як вони стверджували, «в Кремлі поставили головним на Донбасі», знали точну дату виборів до Верховної Ради задовго до того, як вона була озвучена, а також ховалися від правосуддя за скоєні ними злочини. Коли ж поверталися до Тернополя, вели бурхливу діяльність з вербування сепаратистів в Західній Україні. Не безкоштовно, звичайно. Людей десять їм все-таки вдалося завербувати. Слава Богу, великої біди накоїти не встигли. Близнюків заарештували якраз під час проведення ними чергового вербування.

- За братами Болотських (прізвище змінено в інтересах слідства. - Авт.) деякий час велося спостереження, - каже державний обвинувач Андрій Сарахман. - В СБУ звернули увагу на те, що вони часто дзвонять в Москву. Виникла підозра, що брати якимось чином пов'язані з вербуванням сепаратистів в Західній Україні. Залишалося тільки взяти їх, що називається, "на гарячому".

І ось на самому початку літа на Болотських вийшов якийсь житель Тернополя. Брати в цей час жили в Москві, але давали оголошення про те, що шукають людей для високооплачуваної роботи в Україні. Про те, що це за робота, в рекламі не говорилося. Один з братів, Володимир, був власником будівельної фірми на Західній Україні. Він і раніше наймав людей, наприклад, для укладання бруківки у Львові. Збирав бригаду, чоловік вісім, давав їм завдання. А коли робота була виконана, роботодавець зникав. Ніяких грошей він працівникам платити не збирався. Хіба що кидав сотню гривень авансом за місяць важкої роботи, а потім тільки обіцянками годував. Мовляв, стривайте, зі мною замовник ще не розрахувався. Насправді це було брехнею. Володимир Болотський отримував гроші від замовника в повному обсязі, а працівників використовував як безкоштовну робочу силу. Зрештою ошукані будівельники подали в міліцію заяву зі скаргою на керівника будівельної фірми. Володимир був оголошений в розшук і втік до Москви.

Його брат Дмитро Болотський має судимість за грабіж. Свого часу також переїхав до Москви, де прожив понад півроку.

Але повернемося до останніх подій. На цей раз, даючи оголошення про «прийом на високооплачувану роботу», брати-близнюки переслідували інші цілі. З тими, хто цікавився оголошенням, розмова велася по скайпу. Замість того щоб розповідати про роботу, Володимир починав здалеку промацувати співрозмовника. Питав, як той ставиться до подій в Україні, на чиїй стороні його симпатії в україно-російському конфлікті. Брати - непогані психологи. Могли розговорити кого завгодно. Якщо відчували, що знайшли потрібну людину, для спеціальної бесіди навіть приїжджали до Тернополя. Про саму роботу говорити по скайпу не поспішали. Мовляв, все дізнаєтеся при особистій зустрічі. Заробіток обіцяли пристойний - до двох тисяч доларів на місяць. Плюс страховку - до ста тисяч доларів! Знову ж, не уточнюючи, в чому саме полягає суть цієї страховки.

Ось і в останньому випадку, порахувавши, що кандидат підходить, брати приїхали в Тернопіль, де призначили свого майбутньому працівникові зустріч у кафе. За сусідніми столиками в цьому ж кафе вже сиділи співробітники СБУ. А в кварталі від місця зустрічі роботодавців з потенційним працівником розташувалася оперативна група. Бесіда була повністю записана. Те, про що йшла розмова між братами-близнюками і тернополянином, шокувало навіть правоохоронців, які записували цю бесіду.

Володимир і Дмитро, зустрівшись в кафе з жителем Тернополя, вже не приховували своїх цілей і відкритим текстом говорили про те, для чого він їм потрібен. «Скоро хвиля "ДНР" і "ЛНР" пройде по всій Україні, і ми на цій хвилі з новою владою прийдемо до Києва, - заявили брати. - У нас є мета: зібрати п'ять тисяч людей, які битимуться за російський світ. Але це - перспектива. А поки треба розхитати ситуацію в Західній Україні. Потрібно влаштувати кілька мітингів в Тернополі. Візьмешся? Для початку треба, щоб в мітингу брали участь хоча б людина 60. Буде дуже добре, якщо сюжет про цю подію покаже місцеве телебачення. Протестувати може бути будь-хто. Наприклад, солдатські матері вимагають, щоб їх дітей повернули додому із зони АТО». «Але це ж екстремізм», - спробував заперечити тернополянин. «Який екстремізм? Це коли з "Георгієм" (георгіївськими стрічками. - Авт.) вийдете - тоді буде екстремізм. Треба, щоб усе було чисто. Без прапорів. Тільки з плакатами на ватмані. Хто прийде з таким плакатом - платимо по 300 гривень. Можна і без плаката. Тоді - по 200-250. Тобі у мітингу можна участь не брати. За кожного, хто прийде, отримаєш по 50 гривень. Обов'язково до виборів до Верховної Ради, до 26 жовтня, треба провести декілька акцій. Подібні мітинги пройдуть по всій Україні. До жовтня тут таке почнеться!»

Дивіться, який цікавий факт. Братів заарештували в липні, якраз після цієї розмови з жителем Тернополя. По всій країні говорили про те, що необхідно провести дострокові вибори до Верховної Ради, але ніхто не міг знати точної дати. Президент тільки на наступний день після Дня незалежності оголосив, що вибори пройдуть саме 26 жовтня. Залишається загадкою, звідки про цю дату Болотських могли знати ще в липні.

Далі без всякого переходу розмова пішла про вербування найманців на схід. «Можеш підібрати чоловік десять таких, щоб їх особливо не шукали? - запитав один з братів свого співрозмовника. - Можна й більше десяти. Просто, якщо буде маленька партія, вам доведеться самим переправлятися через Білорусію в Ростов-на-Дону, де знаходиться тренувальна база. А якщо людей 15 вдасться знайти - ми особисто приїдемо і заберемо вас всіх на автобусі. Там вже будуть реальні гроші. Вісім тисяч гривень на місяць - це раз. Ну і плюс «бойові». «Що це ще за «бойові»? - занепокоївся житель Тернополя. - Там що, воювати треба?» «Спочатку в тренувальному таборі всьому навчать, дадуть зброю, обмундирування - а потім відправлять до Донецької або Луганської області. Може бути, воювати не доведеться. Будете в регіонах порядок підтримувати. Тоді «бойових», звичайно, не отримаєте». «Так що ж це за «бойові»? - не вгамовувався чоловік. «За кожного убитого українського солдата або знищену техніку платять окремі гроші. Все разом вийде до двох тисяч доларів на місяць. Де ти тут такі гроші заробиш? Причому відразу ж, як тільки ти виїжджаєш в тренувальний табір, тобі на рахунок кладеться страховка, яку зможуть зняти твої рідні. У разі поранення - 20 тисяч доларів. Ну, а якщо вб'ють - 100 тисяч».

Ледве закінчилася розмова з тернополянином, Болотських були арештовані. Після арешту правоохоронцям вдалося з'ясувати, що близнюки вже вербували найманців у Львові, в Одесі, в інших українських містах.

Самі брати розповідають, що, коли почалася революція в Києві, вони поїхали на Майдан. Але, за їх словами, якось так вийшло, що переплутали і потрапили на Антимайдан. Там познайомилися з керівником «Русского сектора - Україна» Сергієм Хижняком, який запросив їх до Москви.

Те, що брати сильно змінилися за цей період, можна довідатися з перехопленого СБУ листування одного з них зі своєю дружиною, яка з двома дітьми залишалася в Тернополі і не поділяла нових поглядів чоловіка.

«Ти ж був іншим! Що з тобою сталося? »- пише дружина Дмитру. «Коли мені було вигідно бути бандерівцем - я був бандерівцем, - відповідає він. - А зараз мені вигідно бути з росіянами. Скоро я з новою владою увійду до Києва». «Але чому ти це робиш?» «Бо я проти педофілії та гомосексуалізму! Я не хочу в Європу, де таке на кожному кроці!» «Але тебе ж посадять!» «Мене? За що? Я завтра, до речі, зустрічаюся з Царьовим. Його поставили в Кремлі головним на Донбасі. Скоро України не буде!»

- У братів Болотських був свій інтернет-сайт, на якому вони розміщували фейкові фотографії, - розповідає Андрій Сарахман. - Ось, наприклад, знімок дівчинки років десяти, яку вбив маніяк в Росії. Ця фотографія перебувала на їх сайті з підписом: «Подивися, свідомий, за що ти вбив цю дівчинку?» Коли я запитав одного з братів, навіщо він обманює людей і чи знає сам, що це за дівчинка, той відповів: «Знаю, звичайно . Просто іншої фотографії не знайшов».

- Брати визнають свою провину?
- Ні. До того ж вони відмовляються співпрацювати зі слідством. Відразу ж після арешту Дмитро запропонував нам угоду: «Якщо ви мене не посадите, я видам когось із високопоставлених чиновників, які нас прикривають». Але я не міг пообіцяти такого людині, яка зробила злочин. Так і сказав йому: «Покарання можна пом'якшити. За вашою статтею вам світить до 15 років. Можемо добитися того, що за співпрацю зі слідством вам дадуть набагато менше». Тоді брати взагалі відмовилися що-небудь говорити. Але у нас і без цього багато доказів їхньої провини. Ось ще дещо з особистого листування братів: «У Дніпропетровську вже майже все готово. Я знаю, як розбудити сплячу свідомість жителів цього міста. Бюджет зовсім невеликий. Потрібно пару чоловік і кілька sim-карт для мобілки. «Сарафанне радіо» зробить свою справу, щоб підірвати ситуацію в Дніпрі».

- Братів зараз утримують у СІЗО. Як ставляться до них співкамерники?
- Кожен з братів в очікуванні вироку суду сидить в одиночній камері. Є побоювання, що підслідні можуть з ними розправитися, тому ми дотримуємося всіх заходів обережності. Уже був один інцидент, коли близнюків збиралися везти до суду в одному автозаку з іншими ув'язненими. Ті взялися розгойдувати автомобіль і поставили категоричну умову, що з цими зрадниками нікуди не поїдуть. Довелося для Болотських викликати окрему машину для доставки в суд.

В одного з братів молодшій дитині всього чотири місяці. На допиті молодий батько благав відпустити його до суду додому. Мовляв, хоче дитину виховувати. Скаржився, що його всі кинули - і дружина, і батько. Але суд прийняв рішення залишити братів під вартою. Адже в нинішній ситуації, коли охорона кордонів утруднена, обвинувачені в будь-яку хвилину можуть втекти з країни.

Матеріали кримінального провадження налічують кілька томів. До Нового року суд навряд чи винесе вирок братам. Якщо вина буде доведена, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

Факти
брати Лужецькі тернопільські сепаратисти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
На своїй сторінці у Фейсбуці жінка написала гнівний пост про одну з молодих пар, що одружились в минулі вихідні. Її обурило те, що після виїзної церемонії розпису на пляжі «Циганка», ніхто з організаторів свята не потурбувався прибрати залишки прикрас після урочистостей. Вітер розтягнув усе залишене по усьому берегу озера. «Весільні виїзні церемонії - це гарне, романтичне і зазвичай яскраве видовище, як, власне, і інші свята на природі.Але! Люди добрі! При...
Суспільство
У 9-місячної Мар’яни Цокало з Тернопільщини діагностували рак крові. Батьки  борються за життя своєї донечки. Тернополяни та всі небайдужі збирають кошти на трансплантацію кісткового мозку.  Проте стан малечі погіршився. Про це на сторінці спільноти "Мар'яночка Цокало. Допоможіть врятувати життя" у мережі Фейсбук повідомили її батьки. "Сьогодні Мар'янці дуже погано. Вночі рвала, відмовляється їсти, весь час плаче. Це очікувані наслідки хімії, але вони все...
Суспільство
Тернополянам пропонують підписати петицію та відновити "31" маршрут у Тернополі. Автор Тарас Сеник пояснює, що «з початком навчального періоду, знову загострюється питання щодо відновлення робити 31 маршруту. Важко не тільки студентам, а й людям, які добираються на роботу. Тому, пропоную відновити роботу 31 маршруту хоча б на період навчання». Петиція була створена ще 19 вересня, але станом на сьогодні її підтримали – 169 осіб. До завершення терміну голосу...
Суспільство
Уже від сьогодні патрульні поліцейські України притягатимуть до відповідальності водіїв, які порушили швидкісний режим. Нагадаємо, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється не більше ніж 50 км/год. Згідно частини 1 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 20 км/год – тягне за собою штраф у розмірі 255 гривень; Згідно частини 3 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежен...
Суспільство
Державне підприємство "Тернопільське лісове господарство" повідомило про місця реалізації паливних дров. Зробити це можна у його виробничих підрозділах: Буданівське лісництво: тел. (0251) 4-14-26, вул. Янівська, 106, с. Долина, Теребовлянський р-н, ; Залозецьке лісництво: тел. (0240) 3-14-96, вул. Зборівська 20, смт. Залізці, Зборівський р-н; Збаразьке лісництво: тел. (0250) 2-15-70, вул. Д. Галицького 97, м. Збараж; Микулинецьке лісництво: тел. (0251) 5-1...
Пригоди
13 жовтня у селі Острів, на виробничій базі ТзОВ "Спецавтоінвест", із 34-річним підсобним працівником стався нещасний випадок. Потерпілого врятувати не вдалося. Як повідомляє офіційний сайт Управління Держпраці у Тернопільській області, розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком. За попередніми даними, під час завантаження міксера сталась аварійна зупинка бетонного вузла, оператор та завідувач виробництва почули крики, пі...
Суспільство
Світлана Пида пропонує створити у Тернополі Бібілйний ботанічний сад. Свою ідею вона подала на "Громадський бюджет". Створення Біблійного ботанічного саду передбачає: висаджування на території дендрарію ТНПУ ім. В. Гнатюка, на якій знаходиться церква св. Софії Премудрості Божої, дерев, кущів, ліан, трав’янистих рослин та рослин біблійного городу, які згадуються на сторінках Святого Письма. Також тернополянка рекомендує встановити спеціальні таблички, на як...
Пригоди
Тернопільський окружний адміністративний суд прийняв рішення відмовити у задоволенні позову суб’єкту підприємницької діяльності щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими особами Управління Держпраці у Тернопільській області. Інспектори праці Управління 2 березня 2018 року здійснили інспекційне відвідування фітнес-клубу у м. Тернополі, під час якого виявлено, що підприємець використовувала найману працю двох осі...
Суспільство
Концепцію розвитку аеропорту «Тернопіль» обговорили перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак, заступник директора з інвестицій ТОКП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» Василь Луців та в.о. начальника управління регіонального розвитку, інфраструктури та державного господарства Тернопільської ОДА Леся Серетна. Мета концепції – задоволення потреб регіону у стабільному розвитку авіаційної галузі та відповідної інфраструктури за міжнародними стандарта...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!