• Головна
  • У тернопільських печерах археологи знайшли трипільські скарби
19:45, 31 жовтня 2014 р.

У тернопільських печерах археологи знайшли трипільські скарби

У печерах сховали кераміку і посудини з фарбою – щоб інші племена не вкрали.

Печери Вертеба (назва походить від давньослов’янського “вертеп” – печера) – унікальний комплекс протяжністю близько дев’яти кілометрів.

Понад п’ять тисяч років тому тут приховали кераміку і маленьку мисочку з охрою представники трипільської культури, які колись мешкали на території сучасної України – від Карпат до Дніпра, Молдови, Румунії. 

- Примітно, що трипільці ніколи не жили в печерах, – розповів “Комсомолці” археолог, директор Борщівського краєзнавчого музею, де будуть зберігатися знахідки, Михайло Сохацький. – Швидше за все, сюди вони забрели вже на останньому етапі існування цієї культури і вибрали печери як місце, де можна сховатися самому і сховати своє майно. Тут могло утаїтись ціле селище. Ці печери в полі, під землею, вхід – лише невеликий отвір на поверхні, так що знайти їх було б важко.

Сьогодні люди, коли тікають, хапають найцінніше – документи, гроші, коштовності. В давнину точно так же цінували фарбу, посуд, знаряддя праці та керамічні фігурки. Швидше за все, відчувши небезпеку, люди віднесли свої скарби в печеру, але, напевно, вже не змогли за ними повернутися.

- Можливо, трипільців злякали чужі племена, які в той час приходили через Карпатських гір, – продовжує Михайло Сохацький. – У них був інший спосіб життя, інший побут, через що могли відбуватися зіткнення і сутички. Швидше за все, ми виявили місце роботи художника – тут була повна мисочка яскраво-червоної охри. Виразно, вона – лише один з багатьох елементів робочого набору художника, так як трипільці використовували фарби різних кольорів.

Трипільці робили дуже якісну терракотовую кераміку з випаленої глини – вона до цих пір в хорошому стані, як і нанесення фарбами або просто видавлені візерунки. Серед фігурок тварин – домашні корови, бик, дикий олень, а ще дикий кабан, що археологи назвали рідкістю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопільські печери #трипільські скарби #археологи
Останні новини
Оголошення
live comments feed...