• Головна
  • Житлові субсидії: хто з тернополян отримає ­ компенсацію, а хто платитиме на… «повну котушку»?
09:30, 3 листопада 2014 р.

Житлові субсидії: хто з тернополян отримає ­ компенсацію, а хто платитиме на… «повну котушку»?

До переживань з приводу військових дій на сході держави додався неспокій щодо того, як зимуватимемо — холоди потроху даються взнаки.

Уряд обнадіює: той, хто має невисокий дохід, платитиме не на «повну котушку», й нагадує, що в країні починає діяти удосконалена програма житлових субсидій. Ті, хто претендують на них, мають це знати. Змінюється порядок призначення житлових субсидій, який передбачає запровадження нової соціальної норми житла (її зменшено на одну особу — із 21 кв. м до 13,65 кв. м та збільшено на сім’ю — із 10,5 кв. м до 35,22 кв. м); нових соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами (зменшено норму споживання природного газу, встановлено норму централізованого водопостачання, збільшено норму споживання електричної енергії); нового механізму розрахунку обов’язкового відсотка платежу (розраховуватиметься індивідуально для сім’ї, залежно від доходів). Зокрема, якщо до 1 жовтня норма володіння (користування) загальною площею житла становила 21 кв. м на особу + 10,5 кв. м на сім’ю, то тепер соціальна норма житла становить 13,65 кв. м на особу + 35,22 кв. м на сім’ю, пише Вільне життя плюс.

Субсидію призначають одному із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні й на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають ті родини, в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Розмір субсидії обраховуватимуть індивідуально для кожної сім’ї, і залежатиме він винятково від доходів. По-перше, визначається середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців. До прикладу, дохід сім’ї, яка складається із 2 осіб, за 6 місяців становить 15000 грн, середньомісячний дохід на одного члена: 15000 грн. поділити на два (2 особи) й поділити на 6 місяців = 1250 грн. По-друге, розраховується обов’язковий відсоток платежу за такою встановленою формулою. Середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (у 2014 році — 1176 грн) та базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (2), після чого помножити на базову норму плати за ЖКП (15%). У нашому прикладі: 1250 грн поділити на 1176 грн, поділити на 2 і помножити на 15% = 7,97%. Далі визначається розмір обов’язкового платежу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житлові субсидії #­ компенсація
Оголошення
live comments feed...