• Головна
  • У Тернополі парк «Топільче» перетворять на алею скульптур з дерев? (відео)
14:00, 9 листопада 2014 р.

У Тернополі парк «Топільче» перетворять на алею скульптур з дерев? (відео)

Майже 40 років тернопільський церковний різьбяр Юрій Плесюк виконує ювелірну роботу, перетворюючи сухі дерева на шедеври.

Юрій Плесюк реставрує церкви у Львові, Києві та Тернополі. Працює з найкрихкішими матеріалами та інструментами ручної роботи. Різьбяр планує встановити на алеях у парку "Топільче " скульптури з дерева.

Перші дві скульптури у парку майстер виконав цієї осені. Чоловік зобразив козаків у стовбурах дерев.

- У "Топільче" одну скульптуру в дереві я вже завершив, а іншу тільки  розпочав, - розповідає Юрій Плесюк. - На вулиці вже холодно, тому важко працювати. Проте це не основий проект, над яким я зараз працюю.

Як розповів різьбяр, найближчим часом він хоче втілити у життя ідею свого вчителя.

- Біля ресторану "Водограй" у парку має бути невелика алея з таких скульптур  у деревах, - розповідає пан Юрій. - Ідея належить моєму учителю, якому вже 80 років, тому втілювати в життя цей проект буду я. Що саме буде вирізьблено  - я придумую сам.

Однією з ідей мастра є створення алеї за мотивами "Енеїди". 

- Я знайшов малюнки Енеїди одного художника, кого саме не пригадую, - розповідає Юрій Плесюк. - Хочу ці зображення перенести на дерева. Зобразити ці образи з цікавого, оригінальнго боку.

Пан Юрій ще працює над проханням колишнього начальника управління культури Олександра Смика. Різьбяр створює 12 стільців, кожен з яких символізуватиме певний місяць року. На спинках цих стільців вирізьблені козаки, що на думку майстра є дуже доречним. Адже вони стоятимуть на Козацькому острівці у "Топільче", пише 20 хвилин.  

- Козаки тому, що це козацький табір, - розповідає майстер. -  Там тема козацька і воно все попадає в тему нашого сьогодення. Кожне стілець певний місяць. Має бути 12 фігур навколо вогнища. А стільці тому, що хотілось зробити не просто красиві фігури з дерева, а щось функціональне. Щоб люди могли це використовувати.

На кожному стільці майстер залишає своєї ініціали «ПЮ» та називає його певним місяцем. Виготовляє Юрій Плесюк стільці з сухих стовбурів тополь.

- Це дерево дуже крихке і з ним дуже складно працювати, - пояснює майстер. – Це поганий матеріал і за нього ніхто не береться, бо це справді ювелірна робота. Але як бачте, вже сім фігур готово і працюю далі. 

На створення однієї скульптури у стовбурі майстер може працювати до місяця, залежно від складності роботи. На виготовлення одного стільця - приблизно стільки ж. Як каже сам Юрій, це за умови, що митець хоче працювати. Завершити роботу над 12 стільцями Юрій Плесюк планує завершити за кілька місяців.

- Як є натхнення і муза, то і ідея приходить, - каже майстер. -  А як немає ні музи, ні ідеї, то і робота не йде. Митець не може працювати без натхнення. Спочатку я малюю ескізи. От придумаю щось і намалюю. А потім вирізьблюю їх на цих.

Інструменти, якими працює Юрій Плесюк, ручної роботи львівських та київських майстрів. У колекції майстра є різці для різьби по дереву зроблені тюремниками.

-Усі різці, якими я працюю виключно ручної роботи, - розповідає різьбяр. – Є різці з Києва, є зі Львова. Один з найцінніших різців виготовлений тюремниками. Це справді дуже дорогі інструменти.

У майбутньому тернополянин хоче зробити скульптуру лісовика, яка теж буде стояти у парку "Топільче".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #парк "Топільче" #алея скульптур з дерев
Оголошення
live comments feed...